OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

No cóż, stara się doprowadzić Cię za wszelką cenę do celu :wink:

Pojawiła się nowa wersja OsmAnd 1.7

OsmAnd 1.7 Released
OsmAnd 1.7 is coming. The biggest breakthrough of this release is a new route planning mode, after any Directions action, which is designed to quickly change start and destination point, tweak parameters and see immediate route recalculation.

One of the major changes is route calculation engine. It is completely rebuild and gives precise route based on routing parameters.
To take advantage of all features of new route calculation, maps should be updated as March 2014.
GPX route calculation is moved under Route Settings button and feature of ‘Pass the whole track’ enables OsmAnd navigation, so you will always get map instructions even if you deviated from the route.
Active tunnel simulation (long waiting feature)
Speech rate setting (accessibility)
Lots of small & handy features

Ledwo włączyłem aby zobaczyć, a już mi się przedstawia jako 1.7.3 :wink:

i wysypała przy próbie wyznaczenia trasy (ok. 30km.)

Korzystając z osmanda w wersjach night przez pewien czas była możliwość szybkiego sprawdzenia czy czasem nie pokazała się nowsza wersja z możliwością jej pobrania (Ustawienia/Informacje). Już takiej możliwości nie ma. Czy ktoś wie czy czasem nie jest to przeoczenie? Czy nowsze wersje trzeba pobierać ręcznie?

Możliwe, że po prostu zaimplementowali automatyczny update google play. To działa jak się pobierze instalkę z google play i ma się włączone automatyczny update w google play. Mnie się ostatnio OSMand sam updateował z 1.7.1. do 1.7.3, podobnie jak inne apki na andka, pobrane z oficjalnego sklepiku :slight_smile:

Dokładnie tak się stało w moim telefonie. Dziś rano zauważyłem, że miałem automatyczny upgrade dla OsmAnd z wersji 1.7.3 do 1.7.5:)

Ja sie zarejestrowałem w google play jako developer/tester osmanda i dostaję nowe wersje niedługo po publikacji w osmand.net niestety nie pamiętam jak to się robiło.
Tomek

Witam,
mam kilka problemów z OSMAND.

  1. Na mapie widać jakąś miejscowość, ale nie daje jej się wyszukać prze wyszukiwanie adresu.
  2. Czasami potrzebuje kilkunastu minut aby ustalić trasę, i to raczej krótkie odcinki (do 200 km). Mam ściągnięte mapy off-line, ale internet jest dostępny (za granicą zwykle staram się znaleźć wifi aby przeliczyć/przygotować trasę
  3. jakie mapy ściągnąć dla krajów typu Włoch, Niemcy, gdzie kraj jest podzielony na obszary. Jak ściągam wybrany kawałek Niemiec (Bawaria) to nie chce mi wyznaczyć trasy (mówi, że trasa pusta).
    Pozdrawiam

Znane problemy, od dawna w OSMand nierozwiązane. Proponuje poczekać do listopada na nową apkę o której mówiłem w Łodzi albo przerzucić się tymczasowo na mapfactor navigator free.
Jest znacznie bardziej przyjazny w wyznaczaniu długich tras, jakkolwiek routing jest w miastach dość kiepski. Ale na długiej trasie dojedziesz bez problemu.

W najnowszej wersji dzięki Kenziemu ikonka hydrantu i słupka pikietażowego. :slight_smile:
Niestety najnowsze wersję za szybko nie działają i potrafią się zawieszać. Polecam sprawdzoną wersję starszą 1,5
z https://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=osmand&fdid=net.osmand.plus

Marku a co to za nowa Apka ma się pojawić?

No muszę się gryźć w jęzor. Na priva Ci mogę na razie napisać. :confused:

zainstalowałem mapfactor navigator, ściągnąłem mapy kilku krajów (polska, czechy, słowacja, austria, szwajcaria, włochy i część niemiec). Niestety, jak wchodzę w wyszukiwanie jakiejś miejscowości to na liście krajów pokazują mi się tylko trzy.
Czyżby ograniczenia wersji darmowej?

Kiedy Balrog wraca z urlopu? :wink: Pytam bo widzę, że nie ma świeżych map Polski do osmanda.

Świeżych map nie ma, bo są nowe - testowe. Jeśli chcesz, testuj: http://openstreetmap.pl/osmand-new/indexes/

Zmiana polega głównie na tym, że są kompilowane aktualną wersją MapCreatora, w której balrog-kun dodał obsługę polskiej adresacji. W praktyce mogło się nic nie zmienić :slight_smile:

Cel byl taki, zeby w praktyce nie bylo zmian. Zostal jednak wlaczony do danych pikietaz, a w samym OsmAndzie w nastepnej wersji powinna byc ikonka dodana przez Kendziego, jednak styl graficzny domyslnie jej nie pokazuje.

A czy jest możliwość, aby zostały dodane również szlaki turystyczne? Ostatnio dawno nie sprawdzałem jak to wygląda, ale kilka miesięcy temu ich nie było, w mapach (oficjalnych?) z tego żródła są i można je wtedy włączyć w OsmAnd tak, aby było je widać (więcej na temat tego jak to zrobić jest tutaj).

60 kilobajtów różnicy w tydzień? albo nowy mapcreator produkuje mniejsze pliki, albo lenistwo :slight_smile: .

Witam, mam ten sam problem co Piotrek_Wroc.
Mam OsmAnd free 1.7.5

Ściągnąłem mapę wektorową Poland_europe_2_20_140527.obf
Wgrałem do katalogu osmand. Ale nijak nie da się jej wybrać.

Ustawienia > Zarządzanie danymi > ‘Mapy offline’ - wykrywa ją.
Ale jak kliknę ikonkę ‘Download’ to w dziale ‘Pobrane’ jej nie ma.

Archwizuj/Przywróc nic nie zmienia.
Ustawienia > Nawigacja > ‘Usługa nawigacyjna’ mam OsmAnd (offline).

Nie znalazłem nigdzie takiej opcji jak ‘Źródło mapy’
Czy wie ktoś może jak temu zaradzić?