Recent heb ik de Oude Maas tussen Overlangel en Grave weer op de kaart gezet zoals die afgedamde tak van de Maas er na recente aanpassingen weer bijligt.
Hij lag er namelijk jarenlang bij als een armetierig slootje en is nu weer een rivier geworden. Met dien verstande dat het (nog) wel een doodlopende rivierarm is.
http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.7721/5.6981&layers=N
Tijdens deze aanpassingen (waarbij de Cyclomedia luchtfotos van 2014 goede diensten bewezen) bleek ook dat veel landbouwgrond was getagd met:
landuse=farm
Volgens deze en deze wiki wordt het gebruik van landuse=farm afgeraden.
Voor de rendering maakt het (op dit moment) nog niets uit. Ik heb in dat gebied een aantal landbouwgronden met landuse=farmland getagd, en je ziet het verschil niet. Los daarvan, als wordt geadviseerd een bepaalde tagging niet meer te gebruiken, zou dat ook kunnen inhouden dat je dan ook zoveel mogelijk van die verkeerde tagging probeert te veranderen.
Dit probleem is al eens eerder besproken, maar ik kon ze niet terugvinden (de zoekfuncties in dit forum zijn abominabel).
Mijn vraag/voorstel:
1. Gaan we dit oplossen door een mechanical edit zoals we dat al eerder hebben gedaan?
Voordeel van deze methode is dat we vrij gestructureerd het probleem kunnen ‘wegwerken’
Nadeel is dat het specifieke gebruik van landuse=farmyard (maar dus foutief in OSM als landuse=farm) handmatig moet worden bekeken.
Mijn voorlopige inspectie toont aan dat dat in Nederland niet heel vaak op die manier is gebruikt.
2. Laten we het aan individuele mappers over om dit ter hand te nemen daar waar ze het tegenkomen?
Nadeel is uiteraard dat het tempo hier veel trager ligt maar dat de echte landuse=farmyard wat sneller wordt gevonden.
3. We doen niets en gaan over tot de orde van de dag
Even verduidelijken:
farmland is uitsluitend de landbouwgrond zonder opstallen. Grote maisvelden, korenvelden enz.
farmyard is de typische boerderij met wat gebouwen, stallen en (soms) ook wat aangrenzende landbouwgrond.
farm is in het verleden vaak gebruikt voor een van die twee.
En nogmaals: het gaat mij niet om de rendering. Op dit moment wordt farm gerenderd als farmland. Allen farmyard wordt anders gerenderd.
Daarom moet goed worden gekeken bij de omzetting van farm → farmland wát de oorspronkelijke betekenis was.