Oczywiście nie jest renderowany, ale okazało się, że przy próbie znalezienia drogi trasowanie na głównej stronie OSM (rowery przez Mapzen) kieruje właśnie tędy. Zastanawiam się, czy to jest sprawa do zgłoszenia do trasera, czy może należy poprawić tagowanie?
Zgłosić. Mapzen ma zbyt ogólne podejście do dróg. Co prawda traktuje highway=proposed jako access=no, ale potem uwzględnia bicycle=designated. To ma sens w przypadku dróg w budowie, ale nie proposed.
Można też zmienić tagowanie na np. proposed:bicycle=designated by od razu rozwiązać problem.
Mecza mnie te uwagi. Dawno bym sie przelecial i dorysowal, gdyby nie ten chodnik i pare podobnie zaznaczonych w okolicy. Nie umiem i chwilowo nie zamierzam sie uczyc area:highway, wiec tak czekam, az ktos to przerobi. I coraz bardziej jestem sklonny wywalic te obszary i narysowac krechy, tylko szkoda mi czyjejs pracy.
Czym takim specyficznym wyróżnia się PN Gór Stołowych http://www.openstreetmap.org/#map=10/50.4440/16.4973 że jest tak eksponowany spośród pozostałych? Patrząc po tagach nie specjalnie widzę by było coś nie tak, a widać go najlepiej w Europie już od z7. Może to to, że należy do 4 różnych relacji wskazujących na to samo?
Mam prośbę o weryfikację i poprawę.
W Szczecinie zamknięto Most Cłowy https://www.openstreetmap.org/#map=17/53.39704/14.61332 (całkiem, też dla pieszych). Zamknięcie jest od skrzyżowania do skrzyżowania, tak jak oznaczyłam. Do tego dochodzą zmiany w komunikacji miejskiej, których nie ruszałam. Szczegóły: http://zditm.szczecin.pl/
Zamknięcie jest na minimum rok.
Commercial to nie tyle przestrzeń komercyjna (bo to jest retail - sprzedaż i usługi), co biurowa, ale w tym wypadku ewidentnie wygląda mi na landuse=religious.
Dzień dobry, chciałbym zgłosić kilka uwag do Was.
1)Renumeracja dróg zgodnie z danym artykułem musi być dokonana do dnia 18 lipca 2016 roku, kiedy dane rozporządzenie wejdzie w życie.
2)Proszę bardzo zmapować wszystkie autostrady i drogi ekspresowe w budowie(fioletowy lub czerwony) na mapie. Podaję źródło(A1 otwarta)
Dziękuję bardzo
Tutaj na zachód od Klimont między torami a drogą Mordy-Wielgorz w rzeczywistości jest las. Wcześnie na mapie był - teraz go nie mia.
Można się jakoś dowiedzieć kto i dlaczego go wyeksmitował? :>
Zbłądziłem dzisiaj w okolice m. Oborniki (powiatowe w woj. Wielkopolskim) i bida tam straszna… drogi poniżej tertiary to rzadkość… Jakby ktoś nie miał gdzie rysować to proponuję tam.