Автомобільні шляхи України

Не зовсім, без окремих знаків 5.1 це лише декорації. Так, така навігація повинна, по стандартам, встановлюватися в комплекті з 5.1, але у нас багато чого повинно. :frowning:

5.1 навіть не кругом на Бориспільській трасі стоять на в’їздах. І це не декорації, фон знаку відповідає тому на якій він дорозі стоїть. Зелений фон - автомагістраль. За межами населених пунктів - синій фон, в населених пунктах - білий.

Пригадую хтось писав що ці фотографії застарілі і не відповідають дійсності.

Знайшов: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=266943#p266943

Парою сторінок раніше тут була спроба підняти дискусію стосовно ролей forward/backward в автомобільних шляхах.
Не вважав за потрібне дискутувати, бо сама постановка питання під таким кутом для мене була незрозумілою.

Але от покатався на цьому тижні шляхом E 40, який реконструюється, почав було вносити зміни і побачив, що розділені проїжджі частини шляху з oneway=yes включені у відношення автошляху з роллю forward. Причому усі. І незалежно від напрямку.
Може я щось пропустив…
Автор тут присутній? Якщо так, то хочеться знати аргументацію.

Бо особисто я у використанні forward/backward в автошляхах (відношеннях route) смисла не бачу.
Напрям руху по даній конкретній ділянці дороги однозначно визначається тегом oneway.
Дорога з’єднує місто А із містом Б. Це не маршрут, це просто шлях. Нею однаково можна проїхати як з А в Б, так і з Б в А.

От коли дорога буде включена в маршрут (будь-який, громадського транспорту, велосипедний, туристичний), тоді - так, в маршруті forward/backward це вже суттєво. Там вже навіть один і той же шлях може бути включений із різними напрямками.

Спробував пошукати по європах автошляхи із forward/backward, рандомно потикав, і поки що не вдалося.
Хотілося б ясності.

Чесно кажучи, доцільність цих ролей я не оцінював. Дійсно, вони мало де використовуються і їх можна вивести з інших тегів в даному випадку.

Вікі в розділі ролей для Routes каже:

Можливо, мається на увазі, що для однозначних місць роль ставити не обов’язково.

Ну і плюс Relation Analyzer погано розуміє такі маршрути, але це його мабуть тюнити треба.

А в яких навігаційних програмах можна побачити результат ключа destination чи в веб версії. В Веб воно фаворніше б було звичайно

Не бачу сенсу у цьому тегу.
Якщо у вас є навігатор з картою, то ви й без тегу знайдете себе на карті та зрозумієте як і куди вам треба їхати.
Навігаційним програмам теж він не потрібен, бо програмам достатньо мати карту з дорогами та назвами міст, щоб визначити куди веде дорога.
Наприклад, СітіГід внизу пише назву дороги, на якій ми їдемо, а зверху пише назву дороги, куди ми прямуємо.

На виході має бути щось типу такого:

І це інформативніше.

Приклад з життя: підїзджаємо до перехрестя де стоїть знак “Овруч 85→”, але дорога через села “А”,“Б”,“В”,“Г” нам потрібно в “В”, що покаже нам навгітор на повороті? ну максимум що там поворот і що наступне село/вулиця “А”. А так на навігаторі бачимо “Овруч 85→”, в реалі бачимо “Овруч 85→” - профіт, значить навігатор веде вірно.

Та сама система там є і для смуг руху.

Чому хочу бачити - тому що якщо мапить то не просто в корзину, а щоб воно було комусь корисне.

Знову не розумію. Яка користь від тих вказівників на карті. Від вказівників велика користь, коли вони в реалі на дорозі. А на карті я й так зрозумію, скільки там до того Овруча. Можу навіть лінійкою поміряти.
Навігатор прокладає маршрут по карті. Ви можете продивитися весь маршрут та побачити через які села він пройде.
Далі ви просто їдете за маршрутом, і все. Нащо вам у карті ці вказівники?
До речі, якщи ви їдете в Овруч, то й навігатор вам покаже, скільки до того Овруча залишилося.

А якщо ви їдете не в Овруч, то вказівник “Овруч - 85”, який раптово виникне на екрані навігатора, лише відвертатиме вашу увагу на непотрібні вам речі.

@dimonster

поки не всі стикаються з проблемами орієнтування в щільному трафіку то й ваша позиція мені зрозуміла. А от коли встає питання в який ряд мені треба встати за 5-10 км до розв’язки(складного перехресття), шоб потім, якщо помилився, і проїхав його не так як було треба, не давати гак в 25 км – тоді це питання дуже актуальне.

Ось невеличкий огляд пов’язаних з цим схем теґування - https://www.mapbox.com/blog/turn-lanes-mapping/, запрошую всіх прийняти обговорення з цього питання в коментарях в моєму щоденнику в ОСМ - http://www.openstreetmap.org/user/andygol/diary/35489#newcomment

andygol, це трохі інше. Це називається “закріплення смуг за напрямками руху”. І ця функція вже є у деяких навігаторах Гармін та у програмі Навітел та інших.
Засобами ОСМ таке закріплення можна зробити, якщо показати кожну смугу на підході до перехрестя як окремий вей та поставити правильні рестрікшени за допомогою відношень.

А пан KKS каже про звичайні дороговкази (знаки типу 5.51.Х, 5,52.Х, 5.53.Х та 5.54). Накшалт http://pdd.online.ua/ukr/pravila-dorozhnogo-dvizheniya-ukrayiny/33/5.53.2/2012-04-04/

такий підхід не прижився :(, хоча він є найпростішим для маперів

Для смуг вже все придумано - ось: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:Lanes

тому що це орієнтири. “Поверни біля дуба, направо” для прикладу сказали б - якщо там одне право, і один дуб - питаннь немає, а коли тих дубів купа і поворотів правих купа - виникають питання.
Є декілька причин чому то корисно як на мене:

  1. В щільному трафіку я особисто на навігатор не дивлюсь, і розпізнати правий поворот на 85° від правого повороту через 10метрів на 92° - дуже складно як на мене. В реалі (зазвичай) на кожен поворот є свій знак і коли навігатор скаже “поверніть направо” і покаже типу “Овруч 85→” то ти в перший правий поворот, який за 10м до потрібного, з вказівником “Коростень 5→” не повернеш, бо на навігаторі написано так"
  2. Бувають збої і в гпс і в навігаційних програмах, навітел часто любить ще метрів з 100 вести по своєму запропонованому маршруту незважаючи на те шо фактично було здійснено поворот. Тому бачимо на навігаторі знак “Овруч 85→” і в реалі такий же - значить повернули вірно
  3. Ну й по третє - це просто красиво :slight_smile:
  • Про карту і лінійку не згоден, це коли їдеш пасажиром то так, а коли за кермом на зупинки і виміри дистанції і звіряння “а чи туди я повернув” зовсім немає часу.
  • Всю дорогу через всі села не запам’ятаєш же, а якшо маршрут такий що можна запам’ятати, то для чого тоді навігатор?
  • Тут питання не скільки до Овруча кілометрів, а в якому напрямку треба повернути, а “Овруч”, “85”, “→” це як калібрація, що таки да , на Овруч, таки да від того повороту 85км, і такида поворот направо. Співпало - profit, ні - треба зупинятись і брати лінійку в руки.

Тіко що глянув на статю - її треба привести у відповідність до англомовної (є деякі змнини/уточення)

До речі, валідатор по магістралям - http://checkautopista.hol.es/

прозначав по М07 і зтикнувся з проблемою як позначити спідліміти тільки в одну сторону? через рілейшн тільки?
Зазвичай то перед постами ДАІ


maxspeed:lanes:backward=50
maxspeed:lanes:forward=40

дякую.
Але тоді

на тих ділянках каже що maxspeed взагалі не встановлено.

приклад: М07 в районі Коростеня

Це вже до авторів валідатора треба писати.