Закінчив об’єднання облансих автомобільних шляхів Житомирської області . Думаю що багато чого ще уточниться при маркуванні районних доріг.
І вже вкінці я трошки логіку маркування зрозумів. Треба буде ще переглянути ті дороги що маркувались раніше, можливо там також є баг.
І так питання для загального розвитку: якщо дорога має дві проїжджі частини (Київ-Рівне для прикладу) включати в зв’язок обидві частини чи тільки одну? Якщо обидві то загальний кілометраж задовюється.
Если дорога имеет две проезжих части и обозначена двумя линиями (по одной в каждом направлении), то эти линии обычно имеют тег oneway=yes и направление, совпадающее с направлением движения на данной проезжей части. Поэтому всегда одна из линий направлена вдоль маршрута, другая - в обратную сторону. И роли forward/backward правильно используются.
У кожної дороги э напрям, як вказано в документі “Точка А - Точка Б”, це і буде прямий напрям. Зворотній - “Точка Б - Точка А”, дзеркально відносно написання в оф. документах.
Для переважної більшості автошляхів у нас не виставлені ролі для ділянок одностороннього руху.
І не варто на це витрачати час, ця інформація не буде ніким використовуватися.
@XAN_ua@edward17
все що ви пояснили, стосується не напрямку ліній, а напрямку маршрутів. В цитувані, яке я навів, мова ж йдеться саме про напрямок ліній - ось це мене непокоїть.
Так само, як колись зробили з маршрутами громадського траспорту, розділивши їх напрямки і об’єднавши їх у супер-зв’язок, можна зробити і з маршрутами автодоріг, але я не кажу що це треба робити прямо зараз, це так - думки в голос.
Я роблю так - спочатку набираю безперервний шлях выд А до Б, а потум додаю елементи, що унікальні для маршруту Б-А - www.openstreetmap.org/relation/2745034
Гм. Здається, ви намагаєтесь на звичайну схему route начепити і щоб напрямок був, і щоб кілометраж рахувався, і щоб розділені смуги теж були. Визначіться, що саме потрібно.
Напрямок можна визначити за порядком ліній у відношенні маршрута. Кілометраж треба фіксити в коді валідатора, щоб не рахував двічі однонаправлені відрізки.
А щоб шлях збирали у route_master, я взагалі не чув раніше - так десь взагалі роблять?
edward17, на таку схему валідатор що relation analyzer, що вбудований у josm, буде сваритись. Прийнято так - якщо напрямок лінії співпадає з напрямком руху по ній, ставиться forward, інакше - backward (тобто він зазвичай йде за компанію з oneway=-1).
Larry0ua,
Если направление движения по линии совпадает с направлением линии, то ставится oneway=yes. Если не совпадает - oneway=-1. Здесь согласен.
Замечал, что JOSM в диалоге редактирования отношения ставит некорректные картинки рядом с членами с ролью backward. А если роль поменять на forward, то всё правильно рисует.
А можно ссылку на место, где это написано? На вики, например. Просто раньше не читал такого.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Members : If a route should be followed in only one direction for some or all of its length, the “role” can indicate this for some or all of the constituent ways. “Forward” means the route follows this way only in the direction of the way, and “backward” means the route runs only against the direction of the way.
Можно по разному интерпретировать “направление маршрута”, но валидаторы почему-то понимают так, как я описал выше - направление маршрута - направление движения по автодороге.
Ну да, все й одразу. Кілометраж хочу щоб рахувався щоб самоперевіритись, щоб не виникало ситуацій як з T-10-05, або купа ситуацій по O-06**** коли я промальовував одним шляхом, дивився на кілометраж, він не співпадав, а потім передумував початок/кінець і тоді кілометраж співпадав. Для розділених проїзжих частин виходить то unreal?
Не зовсім, без окремих знаків 5.1 це лише декорації. Так, така навігація повинна, по стандартам, встановлюватися в комплекті з 5.1, але у нас багато чого повинно.