Jeśli to tylko chodzi o puste węzły to proponuję pobrać obszar, na którym występują te sieroty, przelecieć go walidatorem, wybrać opcję “Niepołączone węzły bez tagów” i kliknąć “Napraw” - będzie o wiele szybciej niż kasowanie ich po jednej sztuce.
A jeśli jest coś bardziej popsute to można zrobić rewert całego changesetu.
Myślę, że już jest ok. Wczytałem wczorajszą sesję z dysku, pobrałem nowy zestaw zmian, rozwiązałem podane przez JOSM konflikty i dzisiaj poszło. Wczoraj (a właściwie dzisiaj) miałem problem z wysyłką po kolizji z edycją skrzyżowania w tym samym czasie przes usera lks1. Niestety wczytały się w ten sposób elementy które On wczoraj wykasował. Naprawiłem swoje wczorajsze błędy w relacji destination_sign.
Skalibrowałem ostatnio całą trasę kolejki wąskotorowej Dynów - Przeworsk z potrzebnymi dodatkami na trasie (mosty, przejazdy, okoliczne drogi, strumienie etc.) i na końcu trasy trafiłem na wyzwanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach czy też sporej wiedzy openstreetmapowej http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.06714/22.50383
Jak ktoś się czuje na siłach dziubnąć choćby kawałek tak by był ujęty każdy możliwy element nawet po razie zgodnie z planem http://www.bocznice.podkarpackakolej.net/st/l3/09_plan.GIF to resztę już dokończę
No fakt jest tego trochę Można utonąć w ilości opisów, choć osobiście brakuje mnie taga roughness, smotheness czy podobnego gdzie by można wpisać na danym odcinku jak turkoce i koleboce
Tak czy owak ważne by z tych wszystkich tagów wyłowić czego nie bardzo widzę jak opisać rampę łączącą tory wąskie z szerokimi. Bez tego na pewno się coś spieprzy.
Nadal również liczę, że wśród mapowiczów jest fan kolei bo ta ilość elementów do otagowania mnie przytłacza
Witam wszystkich mam prośbę o większą akcję, ostatnio wchodziłem na mazury i az wstyd co tam sie dzieje. Tam bywaja turysci nie tylko z Polski a na mapie poza większymi miatami tylko główne drogi i nazwy miejscowości adresy zaimportowane w szczerym polu bo drogi niedorysowane. Troche zacząłem sam ale tego jest bardzo dużo.
No właśnie taki http://www.openstreetmap.org/#map=10/53.9440/21.2613
Ja jadę po kolei od miasta do miasta po głównych trasach i w boki bo jak widzę całość to też siadam. Ostatnio Mkołajki robiłem bo były tylko głowne drogi i ulice.
To na pewno warto zrobić ale mamy chyba dużo grubsze braki. Moim zdaniem brakuje całego Magurskiego Parku Narodowego. Nie renderuje się a wyszukiwarka znajduje tylko pojedynczy węzeł.
Kiedyś popej podpowiedział mi aby skorzystać z zasobów European Environment Agency: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=437866#p437866
Pobrałem dane ale to ogromny plik, obejmujący całą Unię. Trzeba by się nauczyć QGIS’a aby wyciąć interesujący fragment i ewentualnie skonwertować na inny format. Nawet zacząłem ale wielkość zadania przekroczyła moje zasoby czasowe
Po dłuższym czasie ponownie zajrzałem do danych EEA. Sprecyzuję: w CDDA są rezerwaty, parki krajobrazowe i obszary chronionego krajobrazu. W Natura 2000 układ jest bardziej skomplikowany i różne kategoryzacje ale między innymi są obszary parków narodowych.
Ewentualne operacje QGIS nie są trudne. Ładujesz mapę w formacie shp poprzez menu “warstwa->dodaj warstwe->dodaj warstwę wektorową”. Potem odszukujesz interesujący Cię obiekt i go zaznaczasz narzędziem “wybierz obiekty …”. Następnie korzystasz z menu “warstwa->zapisz jako” i w formatce zaznaczasz “zapisz tylko wybrane”, zmieniasz układ warstwy na EPSG4326 (czyli WGS84) i zapisujesz. W rezultacie dostaniesz mały plik shp, który można importować, np. JOSM z pluginem powinien wczytać.
Rewelacja, dzięki! Tylko że magura.osm zawiera obszar SITENAME=Ostoja Magurska a w necie znalazłem taki opis: Obszar Natura 2000 Ostoja Magurska jest położony w większości na terenie parku narodowego. Czyli to jeszcze nie jest to co potrzeba do wyrysowaniu Parku. Jesteś w stanie znaleźć granicę Parku?
Oprócz mapy SHP, EEA udostępnia pliki csv z opisami. Tam są takie teksty:
"SITECODE","ORG_NAME"....
"PLH180001","Magurski Park Narodowy"....
"PLH120018","Gorczański Park Narodowy"....
Co by sugerowało, że te obiekty to wprost parki narodowe.
Edycja: żeby nie było za łatwo, to w przypadku Gorc są 2 obiekty opisane jako Gorczański Park Narodowy, na mapie jeden jest nazwany “Gorce”, drugi “Ostoja Gorczańska”. Trzeba by mieć inne źródła, żeby zweryfikować mapę.
@popej: Najwyraźniej to jest jakaś inna granica - na oko ma inny kształt niż granica parku (to widać choćby po tym, że jest jednolita, a na stronie GPN jest kilka oderwanych obszarów) i inny niż granica otuliny.
Bardziej niż na oko porównać ich nie potrafię, bo wprawdzie potrafię w JOSM-ie wczytać plik z granicami (http://www.gorczanskipark.pl/admin/art/16_2.jpg) jako obrazek, ale już odpowiednio rozciągnąć go i przesunąć, żeby pasował, to już nie. Jak to należałoby zrobić (na pewno jeszcze mi się to przyda)?