Mamy drogę z tagiem sidewalk=both, czyli z chodnikami po obu stronach. Dodatkowo mamy narysowane te same chodniki osobno z tagiem footway=sidewalk, np.: http://www.openstreetmap.org/way/266522631
Czy to nie jest błąd? Tak jak jest teraz, to chyba został zamapowany 2 razy ten sam chodnik.
Czy może tak zostały zamapowane słupy trakcji tramwajowej. Nie znalazłem informacji, jak mapować słupy trakcji ale chyba powinno być jakieś odróżnienie od linii energetycznych.
Proszę o zrobienie czegoś na terenie półwyspu helskiego z wielokątem złożonym Poland Sea Area. Chyba to czyjś błąd. Wielokąt wpisany jest w granice administracyjne i obejmuje wbrew swojej nazwie jedynie ląd, a nie akwen. A to skutkuje zbędnym zasłanianiem w ID pola “operacyjnego”
Przez ostatnie dni dość mocno popracowałem nad regionem Bielsko Biała - Szczyrk - Koniaków - Wisła przy pomocy Strava Slide (czyli leśne ścieżki i drogi). Starałem się przy tym nie poplątać relacji, i mam jeden konkretny problem: ścieżka która na 100% została błędnie oznaczona w terenie, ale idzie nią ważny szlak turystyczny. Zdjąłem oznaczenie ścieżki, ale zostawiłem linię i relacje szlaku. Czy ktoś jest w stanie zweryfikować którymi ścieżkami ten szlak faktycznie idzie, przenieść relację i zlikwidować zbędną linię? O, tu: http://www.openstreetmap.org/way/314505421
Pruchnik jak widać doczekał się nam autostrady, a taki Rzeszów może tylko pomarzyć o takim dojeździe do stadionu Nie poprawiałem sam, gdyż pasowało by zerknąć na historię edycji kto miał taki kaprys i wprowadził taką herezję odpowiednio jegomościa pouczając http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.9025/22.5036
Zajrzałem dziś przypadkiem na teren warszawskiego zoologu i się zdziwiłem - niby wszystko pomapowane, ale w sposób daleki od doskonałości, co widać po budynkach i przebiegu alejek na tle Geoportalu. Skądinąd prawdopodobnie to edycje z okolicy 2009 roku (użytkownik Mala), więc trudno się nawet dziwić. Poprawiłem kilka lokacji jeśli się dało tak na oko, ale jeszcze dużo zostało, więc prośba o dalsze poprawki w zoo.
To moja wina, podczas eksportu wysypał mi się JOSM i narobił bigosu. Zacząłem korektę drogi 25. Poprawię w wolnej chwili, albo jeżeli to jest uciążliwe można to zrewertować.
Jeśli to tylko chodzi o puste węzły to proponuję pobrać obszar, na którym występują te sieroty, przelecieć go walidatorem, wybrać opcję “Niepołączone węzły bez tagów” i kliknąć “Napraw” - będzie o wiele szybciej niż kasowanie ich po jednej sztuce.
A jeśli jest coś bardziej popsute to można zrobić rewert całego changesetu.
Myślę, że już jest ok. Wczytałem wczorajszą sesję z dysku, pobrałem nowy zestaw zmian, rozwiązałem podane przez JOSM konflikty i dzisiaj poszło. Wczoraj (a właściwie dzisiaj) miałem problem z wysyłką po kolizji z edycją skrzyżowania w tym samym czasie przes usera lks1. Niestety wczytały się w ten sposób elementy które On wczoraj wykasował. Naprawiłem swoje wczorajsze błędy w relacji destination_sign.