Niedawno postawiłem mapkę z podkładem osm i osmapą na silniku leaflet: http://rower.radom.pl/mapa/
A nie dałoby się nie tylko lokalnie? Na razie nie daje się nawet rozszerzyć obszaru poza okolice Radomia.
Udzielam się na forum warszawskiej Masy Krytycznej i chętnie bym o takim narzędziu poinformował innych.
Bo tak mają, zdaje mi się, dane przygotowane - manualnie z JOSM dla Radomia.
Tak, dane są trzymane lokalnie poprzez eksport do formatu json, jedynie podkład leci na bieżąco.
Czy dane o wypadkach dało się wyciągnąć automatycznie czy trzeba to na piechotę robić?
Niestety tylko żmudne ręczne wyciąganie - policjanci często wpisują kilka wykluczających się informacji w zakresie lokalizacji (nieistniejące adresy, numer z jakiegoś płotu, nieistniejące skrzyżowania).
Przypadkiem znaleziona strona http://www.wirtualna.warszawa.pl/firmy/baterie-i-akumulatory/batcom-akumulatory-hurt-detal. Nie wyświetla się info o licencji. Ktoś kto jest doświadczony może powiadomić i o tym.
Cześć.
Na naszym blogu również wykorzystuję OSM - prezentuję na niej ślady wyjazdów zagranicznych. W przypadku krajowych ślady wyświetlane są na UMP.
Rumunia: http://www.znajkraj.pl/rumunia-na-rowerze-maramuresz-i-bukowina
Norwegia: http://www.znajkraj.pl/rowerem-wokol-fiordow-zachodniej-norwegii
Alpy: http://www.znajkraj.pl/alpy-wschodnie-na-rowerach
… i inne.
Przy okazji, piszecie o info o licencji - link do rozsądnej informacji o tym, proszę? Dzięki.
Pozdrowienia,
Szy.
Data, powinno być odbl. Kafelki są tylko z licencją cc.
Najlepiej zrobić jak napisane jest na tamtej stronie:
Po prostu.
Fajne! Widać gdzie nie są zmapowane lasy
I widać, że te sieczki wąskich pasów w wielu miejscach, które poszły wraz z importem działek leśnych to nie są niekompletne dane, tylko po prostu tak to jest, że wiele lasów jest posiekanych na działki w gestii lasów państwowych i innych podmiotów… Np. ta sieczka, która jest w lesie na południowy wschód pod Opocznem.
Ale z aktualnością to też są na bakier. Np. nadleśnictwo Bogdaniec z dobre pół roku temu po urządzaniu przemalowało słupki i aktualnie w okolicy Bogdańca i Nowin Wielkich numeracja oddziałów w terenie oscyluje w okolicy pięciuset, a na oficjalnej mapie LP dalej po staremu.
A tu http://site.jcommerce.pl/marathon/index/index czy czasem nie OSM bez podania licencji?
Zdecydowanie OSM. W dodatku z błędną atrybucją (że niby Gugiel).
No właśnie ten “gugiel” mi nie pasował :).
Czy coś konkretnie można z tym zrobić ( zdyscyplinować ich jakoś ) - to jest mapka od organizatorów Silesia Marathon - umieszczona bezpośrednio na stronie - http://silesiamarathon.pl/pl/trasa/