I widać, że te sieczki wąskich pasów w wielu miejscach, które poszły wraz z importem działek leśnych to nie są niekompletne dane, tylko po prostu tak to jest, że wiele lasów jest posiekanych na działki w gestii lasów państwowych i innych podmiotów… Np. ta sieczka, która jest w lesie na południowy wschód pod Opocznem.
Ale z aktualnością to też są na bakier. Np. nadleśnictwo Bogdaniec z dobre pół roku temu po urządzaniu przemalowało słupki i aktualnie w okolicy Bogdańca i Nowin Wielkich numeracja oddziałów w terenie oscyluje w okolicy pięciuset, a na oficjalnej mapie LP dalej po staremu.
No właśnie ten “gugiel” mi nie pasował :).
Czy coś konkretnie można z tym zrobić ( zdyscyplinować ich jakoś ) - to jest mapka od organizatorów Silesia Marathon - umieszczona bezpośrednio na stronie - http://silesiamarathon.pl/pl/trasa/
Napisałem do organizatorów maratonu, natychmiast odpisał sam główny organizator, że przekazał sprawę firmie, która przygotowała mapy, czyli JCommerce. Właśnie zauważyłem znaczny postęp, zniknął Google, pojawił się odnośnik do http://leafletjs.com/, niestety okrojony z linku do OSM, zatem jest atrybucja pośrednia.
Nie będę teraz bardziej molestował, impreza trwa a główny maraton jest jutro.
Obserwacja nie dotyczy serwisów www tylko oprogramowania, ale chyba idea jest taka sama.
Byłem w tym tygodniu na targach Transexpo w Kielcach. Kilku wystawców pokazywało swoje systemy monitorowania ruchu, czy informacji pasażerskiej. Z zadowoleniem rozpoznałem w większości z nich naszą mapę, niestety, w większości też bez właściwego wskazania źródła danych.
Od dzisiaj (z okazji jutrzejszego święta ;)) działa przełączanie na mapę OSM w moim serwisie Baza Miejscowości Kresowych. Testowanie trwa oczywiście dalej, ale wygląda na to, że większość funkcjonalności mapowej w miarę śmiga.
Przełączanie stylów OSM można zrobić po kliknięciu na “autorów” (wiem, trochę nietypowo). Ze względu na to, że dotychczasowe kafelki map WIGowych mają inne rozmiary i były wymyślone zupełnie inaczej niż jest to w OSM, musiałem zastosować moją własną enginę do wyświetlania kafelek OSM.
Zaobserwowany błąd podawanych współrzędnych (opartych o mapy WIG) waha się dla szerokości o około od 0" do 5", a dla długości o około od 0" do 12".
Teraz będę w stanie sprawdzić i uzupełnić w swojej bazie współczesne nazwy wielu miejscowości, a potem na tej podstawie będzie można uzupełnić polskie nazwy dla miejscowości “za Bugiem” w OSM.