Volgens mij niet. Een doorgetrokken streep dwars over een weg zonder verkeersborden heeft alleen attentiewaarde, denk ik. In dit geval, misschien, omdat Stadwijksingel een voorrangsweg is?
Ja. En daarom is een algemeen tag beter. Als mapper hoef je maar één tag te leren en je hoeft ook dan niet de hoofdweg te splitsen en apart te taggen als een naastgelegen verplicht fietspad of fiets/bromfietspad overgaat in een ventweg o.i.d.
Ik zocht naar een geschikte voorbeeld (ligfietser was me voor ). Hier is een voorbeeld in Nijmegen op de Sint Annastraat tegenover het Radboud UMC (ziekenhuis). De weg is daar gescheiden (tweebaan, eenrichting, beide kanten op) met een ventweg aan de kant van de huizen (die ventweg heeft dezelfde straatnaam als de hoofdweg) en een (eenrichting) fiets/bromfietspad aan de kant van het ziekenhuis. De hoofdweg (Way 6873811) is (op het moment van schrijven) getagd bicycle=no. Volgens onze huidige inzichten is dit onjuist, want er zijn geen verbodsborden om alle categorieën fietsers uit te sluiten.
Bij knoop 1042934314 gaat een fiets/bromfietspad (Way 89973810) over op de parallelle weg (Way 89973803) die getagd is als eenrichting (er zijn echter geen verkeersborden).
Omdat data in OSM moet verifieerbaar zijn (niet alleen iemand zijn mening) moeten we (als we tags gaan toevoegen om toegang toe te staan/te weigeren) kunnen bepalen waarom het eenrichting is en waarom (brom-)fietsers hier niet (a) de hoofdweg op mogen en (b) vanaf de iets verderop gelegen Kastanjelaan niet linksaf mogen om de huizen te bereiken maar moeten omfietsen (d.w.z. navigatieprogramma’s geven een omrijroute aan)*.
Er zijn geen verkeersborden op de ventweg om eenrichting aan te geven. Er zijn echter wel verkeerstekens op het wegdek (haaietanden) voor automobilisten die de hoofdweg verlaten en de wijze waarop ze aangebracht zijn, maakt duidelijk welke rijrichting wordt verondersteld. Iets verderop, waar de Kastanjelaan uitkomt op de ventweg, geeft een verkeersbord NL:D5 op de Kastanjelaan aan dat je rechtsaf moet (linksaf mag niet; geldt voor alle bestuurders). De haaietanden aan het eind van de ventweg geven aan dat je hier uitrijdt.
Het is dus verifieerbaar dat een (brom-)fietser die van het fiets/bromfietspad komt hier over de ventweg moet blijven rijden.** (En ook nog dat het goed getagd is als eenrichting, dus bij navigatie vanuit de Kastanjelaan je niet linksaf mag).
Misschien kunnen we dit stukje gebruiken om de tagging uit te proberen.
*Omfietsen en gemak in OSM: Dat wordt een heel stuk omfietsen, en in het echt zullen mensen de kortste weg nemen, maar dat is geen reden om het niet goed te taggen.
**(Edit: D.w.z. hij/zij moet aan het begin niet de haaietanden andersom passeren om op de hoofdweg te komen en aan het eind ook niet want er begint meteen voor zijn/haar neus een fiets/bromfietspad, die je verplicht moet nemen. Bijzondere fietsen en bromfietsen moeten (als ze tot dan op het fietspad zijn gebleven) doorrijden over de ventweg. Als ze komen uit de Kastanjelaan, mogen ze alleen rechtsaf verder. Of ze evt aan het eind van de ventweg alsnog de hoofdweg op mogen, weet ik niet (maar ik neem aan van wel).