Mam prosbę do kogoś kto lubi rysować lasy (wink wink). Do zrobienia jest cala ta okolica pod Krasynstawem, gdzie drogi i sciezki nanioslem chyba dosc kompletnie, ale na poprawienie tych wszystkich lasow nie mam juz sily.
Prośba o zrobienie tego ronda. Rondo już działa. Ja nie chcę tykać bo pewnie w josmie łatwiej poprawić relacje. Rondo ma miniwysepki z każdej strony. https://www.openstreetmap.org/#map=19/50.06234/19.80443
Ja geometrię poprawię jutro
Chodzi o rozwidlanie się dróg dochodzących do ronda, z jednokierunkowymi wjazdami i zjazdami. Zrobione Tylko kształt dopasować do zgodnego z rzeczywistością.
Wyslalem emaile i do gminy, i do PTTK Kroscienko. Dam znac.
Niebieski szlak nanioslem, ale do zielonego i zoltego to jednak potrzebne beda slady. Sa bardzo zle mapki na stronie PTTK Kroscienko zamieszczone, ale srodkowy przebieg zielonego jest dla mnie niejasny, oraz koniec zoltego nijak nie zgadza mi sie z tym co mamy w OSM.
Osobiście nie uznaje tego za kardynalny błąd. Szczerze powiedziawszy często sam tak robię gdyż w przeciwnym przypadku jak dam wyszukiwanie obiektów w okolicy na garminie mam całe strony obiektów o nazwie “uknown”
Odezwała się do mnie bardzo miła urzędniczka z gminy Czorsztyn. Bardzo jej zależy na naniesieniu szlaków na mapę, śladów nie mają, ale urzędnicy specjalnie dla nas zbiorą je w terenie (!), nie tylko tych trzech nowych, ale w ogóle wszystkich (!!!). Wow.
Nie mapujemy pod render, nie mapujmy pod kiepskie wyszukiwanie na Garminie. Krzyże były specjalnie irytujące przy testowaniu https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1636 - dałem regułę by ważniejsze (nazwane) krzyże pojawiały się wcześniej. Okazało się że w Krakowie były dziesiątki kompletnie nieistotnych krzyży z “name=Krzyż”.
name jest dla nazwy, nie dla “jak wyszukiwarka powinna opisać obiekt”.
wcale nie bronię mapowania pod render i również uważam, że to błąd, ale jak napisałem IMHO raczej nie kardynalny jak powiedzmy rysowanie ogrodzenia by przedstawić pewien kształt. Oczywiście mowa o historic=wayside_cross, gdyż dla man_made=cross których można policzyć na palcach jednej ręki to nie spotkałem takiego co by nie miał nazwy własnej