Młodnik to nie jest nazwa lasu, tylko w najlepszym razie opis.
gdyby ktoś się nudził polecam okolice Człuchowa:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/53.7095/17.4024
chaotyczna struktura klasyfikacji dróg, nagminnie “unclassified” dla dróg leśnych, urywające się drogi “tertiary” itp. itd.
Taaa, był kiedyś taki user WoGraSo, który drogi leśne tagował jako unslassified i nie reagował na uwagi.
Co to jest???
http://www.openstreetmap.org/relation/3476743
http://www.openstreetmap.org/relation/3482577
W tych relacjach sa takie linie:
http://www.openstreetmap.org/way/259492151
jeśli jest jakiś pasjonat fortów (a raczej mapowania fortów) to można by zmapować obiekty Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zSMr3y64H5nw.kmVIs_tw-yMY
i pytanie - dlaczego obiekty z głównej “gąsienicy” MRU nie są oznaczone tagiem historic=fort (to błąd czy celowy brak)?
http://osmapa.pl/#lat=52.3839&lon=15.4888&z=13&m=ma
landuse=orchard + name=sad to chyba też trochę nadmiarowo? https://www.openstreetmap.org/way/254549196
http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.9509/16.3326
Mógłby ktoś tutaj rzucić okiem? Bardzo popularne miejsce Ja nie mam pojęcia jak rysować las i gdzie jest granica między residential a forest w tym wypadku.
Kolejna ważna trasa, z zaniżoną kategorią:
http://www.openstreetmap.org/way/118932274/history#map=17/52.35031/16.99715
Zapewne jakiś głupi żarcik.
Starałem się zrobić zakaz skrętu
http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=50.04956%2C19.95289%3B50.04885%2C19.95030#map=17/50.04944/19.95187
Z mostu nie można skręcić w lewo. W skrzyżowaniu dodałem zakazy skrętu, na moście dodałem restriction=no_left_turn. A nawigacja dalej skręca w lewo. Coś robię źle?
A dane w OSRM już się uaktualniły? Restrykcję zrobiłeś 27 czerwca, jeszcze może być za wcześnie.
W takim razie poczekam na update.
I jeszcze jedno pytanie. Też Kraków.
http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=50.04676%2C19.92513%3B50.04658%2C19.92538#map=19/50.04644/19.92539
Taki manewr jest niedozwolony. Z Monte Cassino można skręcić w lewo, a zawracać nie można. Ale z Szwedzkiej można skręcać w lewo. Czy jest jakaś opcja która pozwoliłaby jakoś to uwzględnić w OSM?
Robi się to w ten sposób: https://www.openstreetmap.org/relation/5330636 - inaczej się nie da.
Jednak ze znanych mi silników nawigacyjnych tylko Yanosik to obsługuje.
Prosiłbym o pomoc przy poprawie bałaganu po użytkowniku czarek18b1. Miał duży zasięg rażenia.
http://www.openstreetmap.org/user/czarek18b1/history#map=16/53.0093/17.7365
Kolega Czarek albo nie zdawał sobie sprawy, że w ten sposób zrenderuje się mapa, albo uznał, że to będą informacje potrzebne.
Jak sam poprawi, to się nauczy, jak ktoś poprawi to się zniechęci.
http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.03797/19.17523 Skąd te angielskie nazwy? Miejsce na tyle ważne, że warto obserwować je z dodatkową uwagą.
Panowie, posiadam dwa świeżutkie ślady GPX i trzech odcinków dróg brakuje na mapie OSM. Są to krótkie w miarę proste odcinki z rejonu gminy Mordy, powiat Siedlce, woj. mazowieckie. Do kogo mogę się zgłosić żeby uzupełnił braki na mapie?
PS. Przy okazji zapytam czym są te czarne linie w okolicach wsi Wielgorz ( również mazowieckie, powiat Siedlce, gm. Mordy )?
Linie niskiego napięcia otagowane jako wysokiego, zaraz się tym zajmę.
Słyszałem że kolega Azquoir ma ślady z tego obszaru więc możesz do niego
A serio - to nie UMP, tutaj każdy może rysować, Ty również… nie mniej jeśli nie czujesz się na siłach to możesz podesłać choćby do mnie…