Ik ben nieuw op het vlak van OSM, ik moet je zeggen het is wel erg leuk om met kaarten bezig te zijn. En om deze zo volledig mogelijk te maken.
Nu heb ik op een punt een marker neergezet voor een “recylage” Deze komt op https://www.openstreetmap.org/ ook wel te zien, maar niet op elke zoom.
Echter zie ik een andere recylage nog wel. deze is op elke zoom te zien.
Mapnik is de standaard kaartstijl van osm. en aangezien iedereen met verstand van zaken zijn eigen stijl kan maken zijn er nog 1000den andere stijlen te vinden (zoals humanitarian)
OpenStreetMap is de database waarin alle geografische gegevens instaan. dit is dus alleen data, om deze weer te geven heb je een kaartstijl, zoals mapnik nodig.
Uiteindelijk wel. De andere toepassingen zijn overigens ook direct aan de database gelinkt. Sommige toepassingen zijn iets sneller in de rendering. “landuse” kan soms dagen duren.
Sommige toepassingen als routeplanners zijn alleen na een “update” weer up-to-date.
Ook de Fietskaart-layer loopt weken achter… vandaar dat ik meestal de mapnik gebruik.
De mapnik laat ook niet alles zien. Bankjes bv niet, maar picknick tafels weer wel. Ook de betonning op het vaarwater niet. Daar is dan weer de openseamap voor. http://www.openseamap.org/
De verschillende toepassingen laten overigens weer steeds andere zaken zien. Dat is aan de kaartenmakers.
Zoals je ziet bij OpenPoiMap: ja!
Maar je moet wel een keuze maken (als ontwikkelaar/gebruiker) welke pois je wilt laten zien.
Anders wordt het wel eens dringen:
En voor alle duidelijkheid: OpenPoiMap is dus hetzelfde als Taglocator, de tool die anderen je al hadden aangeraden.
Je kunt Taglocator ook bereiken via www.taglocator.nl. Het verschil zit in het feit dat Taglocator de ontwikkel versie is die soms wat onverwacht reageert.
OpenPoiMap zit dus op openpoimap.org.