Witam,
Skoro Geoportal stał się dostępny, kiedy będzie go można wykorzystać w Potlatchu oraz iD, lub jak to zrobić jeśli da się już teraz?
Tomek Jabłoński, Kraków
Witam,
Skoro Geoportal stał się dostępny, kiedy będzie go można wykorzystać w Potlatchu oraz iD, lub jak to zrobić jeśli da się już teraz?
Tomek Jabłoński, Kraków
W iD chyba się nie da. Jeśli chodzi o P2 to
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=360933#p360933 i w zakładce Tło musisz dodać taki adres. Chyba tam adresy są w stylu $y zamiast {y} więc dokonać małej edycji też musisz.
PS. Lepiej przerzuć się na JOSM
Edit: Dla mnie działa: http://wms.misek.pl/geoportal.orto/tms/$z/$x/$y/
Ha! ten niezmieniony link działa w iD podając własne tło, ten od Ciebie w Potlatchu
dzięki wielkie!
Chyba te URL-e już nie działają. Przeciążenie czy geoportal się wypiął?
Tomek
http://wms.misek.pl/geoportal.orto/tms/{zoom}/{x}/{y}
u mnie przed chwilą działało w JOSM… teraz Connection reset. być może po stronie Geoportalu coś naprawiają…
ogólnie działa… z przerwami
Spróbujcie po magicznej godzinie 15
Czy i jak można to zaimportować w JOSM?
Jeśli chodzi o dodanie podkładu geoportalu w JOSM to:
W razie białych plam może pomóc:
“dodajemy go bezpośrednio do listy warstw” - czyli co mam zrobić?
Ja zrobiłem tak:
wms:http://sdi.geoportal.gov.pl/WMS_ORTO/WMService.aspx?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&Layers=ORTOFOTO&styles=&SRS={proj}&WIDTH={width}&height={height}&BBOX={bbox}
(2klik, usunięcie starej wartości i wpisanie nowej, klik w inne miejsce na liście)
Uwaga: Na liście ‘Imagery’ wpisy pojawiają się w porządku “alfabetycznym” wg. ich nazw.
Dzięki wielkie. Jeszcze jedno - szukałem i nie znalazłem. Mam OSM, mam geoportal. Skąd wiem że oba pokazują ten sam obszar (jak wybrać dobry imagery offset)? Nie chce zakładać że osoba która wyznaczyła budynki na “moim” osiedlu zrobiła to dobrze. Nie mam porządnego GPS.
Wiem że przy założeniu poprawności budynków dopasowuję obraz do podstawy, nie do dachów.
Generalnie podkład geoportalu przyjmujemy za wzorcowy.
Do kalibracji binga przydaje się masstrack.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=359739#p359739
Geoportal nie działa, bo jest przerwa techniczna.
Muszą robić przerwy techniczne akurat w weekend, kiedy wreszcie można sobie popracować?