En op zoek naar andere NL voorbeelden: http://www.openstreetmap.org/browse/way/113081110
Maar daar staat op de waterway tunnel=culvert en de weg ford=yes, is ook een rare combinatie.
Vandaar dat keepright daar niks zegt.
Andere NL plaatsen is geen water onder de track getekend, zijn overloopgebieden van rivier/kanaal.
Als ik lees wat er staat (layer=* Should be same as crossing road. That is not set in most cases. You are both on the highway and in the waterway, and not separated logically as a stream under a bridge would be.) en dat klopt dan geven JOSM en Keep right! beide een onterechte melding.
Er zijn mensen die vinden dat highway=ford niet goed is (discussie hier). Voorgesteld wordt om altijd ford=yes te gebruiken.
Het is niet juist om met ‘layers’ te gaan werken om de foutmelding weg te werken, want per definitie is er een gelijkvloerse kruising tussen weg en water bij een ford. (En een culvert is geen ford.)
Als er een gelijkvloerse kruising is met waterway=* (d.w.z. = een ford) dan net als bij spoorlijnen moeten ze een gezamenlijk node delen. Die krijgt een ford=yes.
De tag mag dus zowel op de way als op een node worden gezet.
Used on these elements:
can be attached on nodes.
can be attached on ways. Hiermee kun je dus aangeven hoe lang het traject van de stepping_stones is. Dat kan immers heel goed tientallen meters zijn.
En inderdaad, zoals Frank zegt, zodra je een verbindende node toevoegt (voor de kruisende wegen op dezelfde layer) is JOSM helemaal tevreden.
Dus:
highway=, waterway=
ford=yes
geen of gelijke layer voor de twee kruisende wegen
verbindende node voor de twee kruisende wegen
P.S. In het Keep right! voorbeeld blijft JOSM een waarschuwing crossing waterway/highway geven. Maar dit heeft als oorzaak dat deze rivier als 3 wegen is getekend:
edit: @ankeric, geplaatst na jouw edit, maar edit niet gezien
(X) node
Dus bij een way, een lijn, waterway
De kruising één node plaatsen met tag ford=yes
|
|
wwwwwwwwwww(X)wwwwww waterway
|
|
Dus bij een gesloten way “gebied”, meestal staat hier natural=water
Op de kruisingen, dus twee nodes plaatsen met tag ford=yes
|
|
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
|
|
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
|
|
Dan komt het voor dat het water, zowel als een gebied en als lijn getekend is
Op de kruisingen, dus drie nodes plaatsen met tag ford=yes
|
|
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
|
|
wwwwwwwwwww(X)wwwwww waterway
|
|
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
|
|
En dan zou je op de gehele highway=track/path, ook nog eens ford=yes kunnen zetten.
F ford=yes
F
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
F
F
wwwwwwwwwww(X)wwwwww waterway
F
F
nnnnnnnnnnnnnn(X)nnnnnnnnnnnnnn natural water oever
F
F
Gevolg is dat sommige kaarten, meerdere symbolen ford plus lijnkleur laat zien op deze plaats.
Dat op een node had ik door, maar zat te hannesen, met natural en kijkend naar kaart vond ik een symbool voldoende.
Same method as bridges and tunnels; the style of the highway + some styling. When used on a node, a symbol could be rendered using the same methods as with barriers). My suggestion for way styling is blue zig-zag line along the top of it.
"
Dus als je alleen een weg over het water tekent, en op die way ford=yes zou zetten, zou dit voldoende moeten zijn, denkend aan hoe het bij een bridge werkt, dan zou JOSM en Keepright het toch niet goed doen.
En hoe tag je zoiets? Je kan erover lopen en misschien net fietsen, maar de auto moet door de beek.
Twee lijntjes? Een met highway=path & bridge=log en de ander met highway=track & ford=yes?
Ben ik nog aan het bekijken, site als Keepright, weet eigenlijk niet hoe snel die word ververst of zelf onderzoekt, valideert.
Ford Vlagwedde
Highway over water getekend, geen gezamenlijke node.
Heeft een closed way met waterway= stream, daar geeft Keepright/bug. JOSM/bug
maar ook een way met waterway=river, daar geeft Keepright/–, JOSM
Keeppight
Bij river werkt het er overheen tekenen wel
Bij stream niet.
Ford Hilleshagen
Highway over water getekend, geen gezamenlijke node.
Daar heb ik de layers 0 en -1 verwijdert, Keepright/bug, dus weer even afwachten.
Ford Beutenaken
Highway over water getekend, geen gezamenlijke node.
Een way met waterway=stream Keepright/bug,JOSM/bug
Maar zelfs de brug/stream geeft Keepright/–, JOSM/bug
nu gezamenlijk node highway stream,…
Ik begrijp niet hoe een highway=track met ford=yes een riviertje (d.w.z. de way 6298634, waterway=river, niet dat polygon van de oevers 103138868) kan passeren zonder een gezamenlijke node. Met Keepright e.d. heeft dat in eerste instantie niets te maken. Een voorde is per definitie altijd gelijkvloers door het water.
Wat KeepRight ermee doet is een tweede.
Ik zou 103138868 aanpassen naar natural=water en de naam daar weghalen. Zo was het ook bij de 3dShapes import (versie 1). User:qwtv (zes edits sinds juli 2013) heeft dat later weer veranderd naar waterway=stream. (Misschien hem/haar vriendelijk uitleggen hoe we die rivieroevers meestal taggen?)