In QGIS klik je “Laag toevoegen” Dan selecteer je wms of wmts en voeg je de nieuwe link toe. ALs je dan op verbinden/connect klikt laad ie alle lagen in de wms of wmts.
De WMS en WMTS links zijn overigens ook zo in JOSM te gebruiken
Qgis, De PDOK services plugin wel eerst updaten, in beheer plugins, dan krijg je ook ortho HR 2021 te zien.
Maar nog geen Actueel Ortho HR te nieuw, net van de week in werking…
Die optie heb ik niet.
Bij mij is het Layer > Add layer > Add WMS/WMTS layer …
Er valt niks te kiezen.
Okee ik heb volgens de regelen der kunst twee nieuwe lagen gemaakt, een met de WMS-link en een met de WMTS-link.
Als ik daarna die lagen bekijk, zou ik dan een verschil moeten zien? Ik zie nulkommaniks verschil, ook helemaal ingezoomd helemaal geen verschil.
Het zijn dezelfde pixels maar dat hoort dus zo denk ik.
Haha, je hebt gelijk. Had QGIS niet open en in ArcGIS zijn het losse opties. Maar je had het al goed uitgevogeld dat je beide URL’s los moest toevoegen. Je hoort geen verschil te zien, daarom is het vreemd dat in JOSM er wel een verschil.
Overigens, zoals Allroads zei, als je de PDOK plugin van QGIS update dan staan de HR lagen er nu wel in. Hoef je die URL’s niet meer te gebruiken. De plugin gebruikt overigens alleen de WMTS lagen
Op https://www.satellietdataportaal.nl/ worden bezoekers nu gevraagd om een enquête in te vullen. Mocht je gebruik maken van deze site voor OpenStreetMap, vul deze dan even in; het helpt als de overheid ziet dat wij daar ook gebruik van maken. Tip: vul voor bedrijf dan ‘OpenStreetMap’ in (stichting).
Voor zover ik afgelopen maand in “mijn” omgeving heb kunnen zien is de ligging redelijk als je niet op de randjes van de opnames gaat kijken ;). Gewoon vergelijken met omliggende (al eerder goed gemapte) objecten.
Deze 2022 quick ortho is een hele vooruitgang t.o.v. voorgaande luchtfoto’s. De foto’s zijn veel scherper en de blaadjes van de bomen zijn niet meegefotografeerd ;). Afwijkingen t.o.v. vorige foto’s kom ik - althans in mijn omgeving - eigenlijk niet tegen.
Tip voor iD-ers: schakel snel heen en weer tussen de aangepaste 2022 quick ortho en de standaard PDOK via Cmd-B (op mijn Mac, zal op een Windows-pc iets als Ctrl-B moeten zijn) om te vergelijken.
Sinds vandaag zijn de luchtfoto beelden 2022 HR landsdekkend beschikbaar. Zo is het nu al te zien als beste layer in de ID editor, ook via de JOSM .jos file zijn de nieuwe beelden beschikbaar.
Heb je de “actueel” layer zelf geinstalleerd, dan zie je nu de 2022 beelden.
Op iD zijn die 2022 beelden ook beschikbaar, maar veel minder scherp dan de eerder verschenen voorlopige quick ortho beelden.
Alsof de 2022 beelden te veel door een jpg-compressor zijn gehaald.