Używam Firefoxa 86.0.1 i nic takiego obecnie się nie dzieje.
Tego typu sprawy są trudne do zdalnego zdebugowania, możesz na przykład wejść na nasz serwer na Discordzie i jeśli ktoś akurat będzie to wejdziecie na kanał głosowy i udostępnisz ekran.
A jak nie, to powiedz jakiego systemu operacyjnego używasz i wyłącz wtyczki w przeglądarkach, aby mieć pewność że nie interferują z zawartością.
Przydałoby się też wiedzieć, jeśli używasz jakichś ułatwień dostępu.
Może miałeś wciśnięty jakiś klawisz funkcyjny (Ctrl, Shift), ale to wygląda na to, że po prostu pole wyszkiwania nie było zaznaczone (aktywne), skoro wciskając klawisze, uruchamiały się operacje na obiektach.
Co powinno się zrobić, gdy na pewnym odcinku droga jest granicą dwóch miejscowości i dwóch powiatów jednocześnie (grodziski/sochaczewski) i przez to mają dwie różna nazwy? Dokładnie to chodzi mi o ulice Graniczną (dla miejscowości Kaski) i Kaską (dla miejscowości Granice i Teresin). Idąc od zachodu droga ma nazwę najpierw Kaska (Teresin), potem Granciczna/Kaska (Granice/Kaski), potem Graniczna (Kaski/Seroki-Wieś - Seroki-Wieś nie mają nazw ulic). Czy na odcinku gdzie ulica ma dwie nazwy można zapisać nazwę drogi w stylu: “Kaska/Graniczna”
Witam,
Mam pytanie. Trzy lata temu kupiłem płatną wersję OSm+ na komórkę z systemem android. Wszystko było OK. Dwa tygodnie temu musiałem zrestartować telefon do ustawień fabrycznych. Zainstalowalem ponownie OSm+, pobrałem niektóre mapy PL na komórkę i nie mogę doszukać się budynków i ich numeracji. Gdzie mogę spowodować ich pojawienie się na mapach. Proszę o pomoc.
Dorzucę tylko trzy grosze. Z językowego punktu widzenia bardziej sensowne byłoby pisanie takich nazw z ukośnikiem. Łącznika (kreski) używa się w normalnych nazwach dróg typu Drzonków-Olimpijska albo Wolności-Boczna, ale nie kojarzę żadnej ulicy w której byłby użyty ukośnik, więc to byłoby bardziej jednoznaczne (tzn. łącznik - jedna “łączona” nazwa; ukośnik - dwie różne nazwy).
Najlepiej użyć kropki środkowej lub ukośnika, ewentualnie myślnika, ale na pewno nie łącznika. Po lewej i prawej stronie łącznika nigdy nie daje się spacji. W Brukseli używają łącznika w dwujęzycznych nazwach ulic, ale nie pochwalam.
Cześć. Mam pytanie o czas aktualizacji map serwisu Mapbox z których korzysta aplikacja Strava. Serwis ten wykorzystuje dane OSM. W ostatnim czasie równocześnie zaktualizowałem drogę jak i zbiornik wodny. Droga jest już zaktualizowana, lecz zbiornik wodny pozostaje w niezmienionej wersji.
Dlaczego tak się dzieje? Czy zbiorniki wodne w Mapbox są aktualizowane rzadziej niż drogi? W OSM wszystko jest wyświetlane poprawnie.
Dziwna sprawa. Wydawało mi się, że tag natural=water wystarczy aby zbiornik pojawił się na Stravie. Ale ewidentnie nie jest to takie proste. Np. zbiornik z tagiem water=basin nie renderuje się,
ale za to renderuje się water=pond lub basin=fish_pond.
Cześć, choć są większością, to nie wszyscy. W Polsce zawodowi edytorzy to głównie kilkuosobowy zespół mapowy Yanosika. Globalnie - zespoły logistyczne Amazona, Mapbox, parę
Szukaj po angielsku pod hasłem OSM organized editing, a na pewno znajdziesz to, co cię interesuje.
Mam natomiast wątpliwości czy to pytanie, czy spam SEO, patrząc na link do WWW w profilu (oraz głównym profilu OSM). Był tam jakiś wątpliwej przydatności ranking hostingów. Serio komuś chce się bawić w takie metody w 2021 roku? Kasuję ten link z Twojego profilu na forum.