Ja nie mówię o nazwie pliku a o nazwie mapy wyświetlanej w urządzeniu lub programie.
–series-name=“%map_name% %map_date%”
–x-mapset-name=“%map_name% %map_date%”
–description=“%map_name% %map_date%”
Co do nazwy pliku - nowe urządzenie nie posiadają tego ograniczenia, plik nie musi nazywać się gmapsupp.img.
Pamiętaj, że na większości odbiorników nie masz klasycznego menedżera plików. Wybierasz mapę po nazwie mapy a nie nazwie pliku.
Witam,
Mam następujący problem. Dużo podróżuję, do planowana tras używam serwisu www.plotaroute.com, który bazuje na OSM, wspomagam się też stroną Bank Danych o Lasach https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy, która tez bazuje na mapach OSM. Na stronie https://www.openstreetmap.org/ jest ta sama mapa.
Używam do nawigacji sprzętu GARMINA, i chciałbym mieć w urządzeniu takie same mapy, jakie użyłem do planowania. Ściągnąłem wiele map bazujących na OSM, ale wyglądają zupełnie inaczej. Jak ujednolić te mapy, skąd wziąć taką mapę, jaka jest wyświetlana na stronie https://www.openstreetmap.org/ w BDL oraz w serwisie www.plotaroute.com.
MS
Chyba serwer padł… Linki do google drive nie działają, bo ja już nie tworzę map, bo robi to automat co tydzień.
Każdy serwis ma swój styl wyświetlania map, czyli to jakie obiekty są widoczne i jak je widać, można drogę leśną (track) wyświetlić tak ja w naszym stylu jako brązową przerywaną kreskę, albo jeśli chcesz jako różowe gwiazdki w ciągu. Odpowiadają za to pliki .typ oraz pliki konfiguracyjne lines. polygons, points itd… używane przez kompilator mkgmap.