Na pewno to potrzebne? Nawet JOSM podczas wysyłania danych podrzuca ostrzeżenie “podejrzane połączenie znaczników - tracktype=grade1 razem z surface=gravel”.
Drogi wyświetlają się jak widać dobrze (zarówno w pełnej mapie jak i wersji light). Teraz pozostaje tylko wrzucić na serwer i przy następnej aktualizacji wypluje poprawioną wizualizację dróg utwardzonych. Mkgmap domyślnie stosuje paved dla dróg
Autorski wybór wynika z tego, że według OSRM ta trasa jest czasowo szybsza niż ta krótsza. Teoretycznie.
Pochylmy się więc i nad tym. Zmodyfikowałem (skróciłem) powyższą trasę do odcinka, który nie był wspólny dla obu powyżej wyznaczonych tras i przysunąłem deczko “metę” tak, żeby oba algorytmy wyznaczyły identyczną, tę krótszą trasę.
Pomijając fakt, że ten odcinek spokojnie i legalnie da się przejechać w jakieś 5-6 minut (to nowy, prosty i równy asfalt), to zastanawia mnie taka rażąca różnica w oszacowaniu czasu przejazdu dla profilu samochodowego. 7 minut różnicy na 5 kilometrach? Czy na pewno tak ma być? Czy to wyjątek, czy takich kwiatków można spodziewać się w całej mapie?
Na całej mapie. Duże różnice czasowe wynikają najczęściej z braku maxspeed na jakiejś drodze. A tutaj krótsza droga ma na długim odcinku podane ograniczenie do 30km/h. Sygnalizacja świetlna i jej brak też może zaburzyć wyliczenia czasu.
Nie tylko w Markach tak jest, inne miasta także. Z tego zo zauważyłem nie wyświetlają się budynki które są w JOSM oznaczone na niebiesko, czyli z tagiem shop=*. Poszukam sposobu rozwiązania tego problemu.
W polygons na sam początek przeniosłem obsługę budynków.
Dałem taką regułę:
building = * & area_size() > 100 [0x13 resolution 22]
building = * [0x13 resolution 24]
Dobrze byłoby oznaczyć zjazdy (junction 0x2000) ikoną i ustawić wyżej widoczność, np. od 22.
Points… obiekty ATM, Bank, Fuel, Hotel, Motel…
Proponuję zmianę reguły nazewnictwa na krótszą, czyli z { name ‘${name} (${operator})’ | ‘${name}’ | ‘${operator}’ } na {name ‘${name}’ | ‘${operator}’} .
A odnośnie długości nazewnictwa - możesz dać przykład gdzie jest zbyt długa nazwa na mapie. Pionowa kreska ( | ) w ustawieniach kompilatora oznacza chyba “lub”. Jeśli się mylę to napisz co się zmieni, jak będzie się wyświetlała nazwa po zmianach, w stosunku do tego jak jest teraz.
W BaseCamp junction jest zobrazowany jako kwadrat, w Garminie chyba też. W typie można wrzucić jakiś znak graficzny ze strzałką aby zjazd był lepiej oznaczony/widoczny.
| oznacza lub. Przykład bankomat - Pekao BP (Pekao Bank Polski) lub Pizzahut (Amrest) lub stacja paliw Circle K (Circle K). W 99% przypadków operator albo jest już w nazwie albo wyświetlenie tej informacja nic nie wnosi a tylko zaciemnia mapę (nadmiar informacji).
Krótszą nazwę dałem dla banków i hoteli, z tego co widzę to nazwy bankomatów się nie wyświetlają. W folderze https://drive.google.com/drive/folders/1FFAICRu9HWyq_o69yA3V7Z1GOWg5pF-b?usp=sharing masz instalator basecampa i plik img samego woj. Mazowieckiego. Zerknij i daj znać czy jest OK. Masz tam także pliki typ oraz points po zmianach.