“An opening exposed on the earth’s surface where volcanic material is emitted” - jest coś takiego w Polsce?
“volcano:status=extinct - […] However, a feature should not be tagged as a volcano if this status lacks Verifiability: there should be a crater, lava plug or other evidence of an extinct volcanic vent.” - jest tam rozpoznawalny krater, pień wulkaniczny lub ślad po kominie?
Ja bym się jednak pokusił o aktualizację tych punktów.
Z tego co widzę znakomita większość ma już przypisaną poprawną wartość w PRG, ale część nadal pozostaje bez przypisanego adresu, a widać z ORTO, że trafia jednak w budynek. Te zgłosiłbym do lokalnego urzędu gminy wraz z zapytaniem czy aby na pewno nie zostały tam nadane adresy.
Jak okaże się że nie, to wtedy się je usunie.
Walczyłem dzielnie z poprawianiem, ale doszedłem do wniosku, że zachowanie historii tego bajzlu nie ma większego sensu. Usunąłem pozostałe 525 adresów bez numeru. Jutro zaimportuję poprawne.
http://overpass-turbo.eu/s/15aj
Kwerenda pokaże Ci wszystkie adresy z name (nie wszystkie są błędne). Ja stosuję dodatek TODO do JOSM. Bardzo ułatwia przebicie się przez takie zestawy poprawek.
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213, klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
Chyba nie ma na to w tej chwili sprecyzowanego tagu - najbliżej mogłoby być do advertising=sign, no ale ww. napis nie ma charakteru reklamowego, więc jednak nie pasuje.