Tego nie wiemy, bo nie wiemy na jakiej podstawie edycja została wykonana. Przypuszczalnie autor tam był, a jedynie w komentarzu wpisał dowód, że sklepu faktycznie nie ma. Czy taki dowód jest ok też nie wiemy, bo może to on jest autorem tego zdjecia, a poza tym sam link do google raczej niczyich praw autorskich nie narusza.
Dodatkowo autor podał źródło - local knowledge.
Dlaczego nikt nie próbował nawet się z nim kontaktować? Dlaczego jego edycja została wycofana bez uzyskania wyjaśnień?
https://maproulette.org/challenge/16949/ - gdyby ktoś miał ochotę to można poprawić building=* na punktach w Polsce (jak zwykle - trzeba używać głowy przy korzystaniu z MR, niektóre dam wrzucane rzeczy namawiają do robienia rzeczy bez sensu lub szkodliwych)
Tak – był poprawny. Należy mieć na uwadze, że gminy mogą nadawać adresy nie tylko budynkom, ale również działkom do zabudowy.
Sprawdziłem dziś w ewidencji gminny Moszczenica – wszystkie punkty adresowe sprzed roku nadal widnieją jako oficjalnie nadane (również te „w polu”).
Być może gmina przewiduje spory rozwój budownictwa na swoim terenie i stąd te adresy.
Hurtowe przenoszenie bazy CEiDG na mapę. Nie sądzę, aby np. ratownik medyczny wykonywał swoją działalność w miejscu zamieszkania/rejestracji działalności. Co z rozwinięciem nazw firm o nazwiska? Czy każdy sklep ma mieć przypisane nazwisko osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą?
“An opening exposed on the earth’s surface where volcanic material is emitted” - jest coś takiego w Polsce?
“volcano:status=extinct - […] However, a feature should not be tagged as a volcano if this status lacks Verifiability: there should be a crater, lava plug or other evidence of an extinct volcanic vent.” - jest tam rozpoznawalny krater, pień wulkaniczny lub ślad po kominie?
Ja bym się jednak pokusił o aktualizację tych punktów.
Z tego co widzę znakomita większość ma już przypisaną poprawną wartość w PRG, ale część nadal pozostaje bez przypisanego adresu, a widać z ORTO, że trafia jednak w budynek. Te zgłosiłbym do lokalnego urzędu gminy wraz z zapytaniem czy aby na pewno nie zostały tam nadane adresy.
Jak okaże się że nie, to wtedy się je usunie.
Walczyłem dzielnie z poprawianiem, ale doszedłem do wniosku, że zachowanie historii tego bajzlu nie ma większego sensu. Usunąłem pozostałe 525 adresów bez numeru. Jutro zaimportuję poprawne.