Ik heb toevallig eerder deze week al contact opgenomen met Klompenpaden met de vraag om bronvermelding op de website en in hun app.
Daarbij ook gevraagd of we de informatie op hun website mogen gebruiken om klompenpaden die nu nog missen in OSM aan te vullen. Het gastenboek met ervaringen van wandelaars geeft daarbij interessante extra informatie over de juistheid / actualiteit van de data. Al wel een ontvangstbevestiging gekregen, nog geen inhoudelijke reactie.
Contacteer ze aub; of geef aub aan of iemand anders dat doet.
dit is tekst die ik eerder heb gebruikt (en net ook naar het outlet center):
Ik wil er graag op wijzen dat het gebruik van de Open Source kaart van OpenStreetMap goed mogelijk is, maar wel onder de voorwaarde van vermelding: ik verwijs u naar de gebruiksvoorwaarden:
http://openstreetmap.nl/content/gebruiksvoorwaarden.html
https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Terms_of_Use
Met dank namens de vele vrijwilligers die deze kaarten mogelijk maken.
Tilburg, 14 September 2019
Frank Overman (OSM Vrijwilliger)
De website https://waterkaart.net/ maakt voor de experimentele vectorkaartlaag gebruik van OpenStreetMap. Ik heb ze even gemaild over ontbrekende attributie, en kreeg een net antwoord terug dat dit over het hoofd gezien was. Het is inmiddels aangepast (in een recordtempo!).
Het lijkt er op dat die pagina op basis van je instellingen een taal toont. Ik zie ook nergens dat er andere talen beschikbaar zijn. Ik krijg hem er niet voor in het Nederlands, ook niet met ‘nl’ in mijn browsertaallijst.
In het Potentieonderzoek verbeterde OV-verbinding Noord-Nederland - Randstad dat opgesteld is door Studio Bereikbaar, INNO-V, Syconomy, en Dona Stedenbouw wordt OSM ook gebruikt.
Hier op pagina 33 en 35 wordt OSM als achtergrond gebruikt.
Via een hint van Allroads viel mijn oog op het bedrijf MapGear, een jong ict-bedrijf dat kaarttoepassingen verkoopt. Ze maken gebruik van Openstreetmap zonder bronvermelding. Ik heb hem nog niet voorbij zien komen, maar ik zal ze erop wijzen dat dat wel moet (ik zal Franks berichttekst overnemen).
*) Toevoeging: ik zag een applicatie voorbijkomen waarvan de ondergrond al minstens een jaar oud was (een wasstraat in Hoorn die in 2019 is afgebouwd stond er nog niet op).
Twijfel geval, www.ekkel.com, de dezer dagen populairste site verwijst naar BLDR, maar dat is herkenbaar gebaseerd op OSM. De verwijzing naar Leaflet brengt je wel bij OSM, maar niet open.
Hoe gaan we om met afgelijdingen ?