To mi wygląda na problem dotyczący programu. Tutaj zajmujemy się tworzeniem map i nie mamy dokładnej wiedzy na temat każdego programu wykorzystującego OSM.
Możesz jeszcze spróbować wejść w ustawienia i tam masz “Dane komórkowe” - jak w to wejdziesz to wyłącz “Użyj mobilnego dostępu do internetu”.
Poza tym zalecam bardzo ściągnięcie map offline określonego obszaru - bo jak nie masz neta i tych map to niestety program Ci ich nie wyczaruje.
No to wtedy też foot=yes i w sumie można by niemal dać po prostu highway=pedestrian. Zresztą popatrzyłem na drogi, które niewątpliwie kwalifikują się pod ten ostatni tag jak Chmielna czy Mostowa w Warszawie, i są one właśnie oznaczone zakazem ruchu z tabliczką, na której jest lista wyjątków zaczynająca się od służb miejskich. Mostowa, jak i niektóre inne ulice na Starym i Nowym Mieście, ma ciekawe access=designated, co nawet łatwo zrozumieć zgodnie z intencjami autora, ale chyba nie jest zgodne z udokumentowanym znaczeniem tej wartości tagu. W zasadzie zgadzam się jednak z autorem, że “access=no [czy też private - przyp. R] jest zbyt restrykcyjne i nadaje się np. do oznaczania dróg na poligonie, a nie do ulic w mieście” i dlatego szukam, jak tego rozwiązania uniknąć.
Ja się staram dawać pedestrian tylko tam, gdzie albo samochody fizycznie wjechać nie mogą albo gdzie jest widoczne zezwolenie dla pieszych do poruszania się po jezdni, czyli znak strefy zamieszkania (edit: przy obecnym znaku B-1 - zakaz ruchu)
Zakładam, że chodziło o użycie pedestrian, kiedy jest zarówno znak strefy zamieszkania, jak i zakaz ruchu? Z tym się zgadzam. Ale ocywiście ani Chmielna, ani na przykład Piotrkowska w Łodzi nie są tak oznaczone, a niewątpliwie zasługują na pedestrian (czy to oznacza, że piesi powinni iść na Chmielnej lewą stroną drogi?).
Oczywiście; w moim “gdzie jest widoczne zezwolenie dla pieszych do poruszania się po jezdni, czyli znak strefy zamieszkania.” chodziło o strefę zamieszkania w połączeniu ze znakiem B-1.
Przeczytałem wiki po polsku i po angielsku i dalej ni cholery nie rozumiem, na czym polega różnica mędzy covered=arcade, a covered=colonnade. Zajrzałem nawet do wersji rosyjskiej, ale tam w ogóle o tym nie piszą.
Jak wyszukać poligon województa, jakiejś miejscowości na podstawie kodu teryt? Podaje taki url z terytem miasta Krakowa i nic nie zwraca. Z tego widziałem w doc to parametr teryt:terc odpowiada za wyszukiwanie na podstawie tego kodu. Tutaj url: