Zakładam, że chodziło o użycie pedestrian, kiedy jest zarówno znak strefy zamieszkania, jak i zakaz ruchu? Z tym się zgadzam. Ale ocywiście ani Chmielna, ani na przykład Piotrkowska w Łodzi nie są tak oznaczone, a niewątpliwie zasługują na pedestrian (czy to oznacza, że piesi powinni iść na Chmielnej lewą stroną drogi?).
Oczywiście; w moim “gdzie jest widoczne zezwolenie dla pieszych do poruszania się po jezdni, czyli znak strefy zamieszkania.” chodziło o strefę zamieszkania w połączeniu ze znakiem B-1.
Przeczytałem wiki po polsku i po angielsku i dalej ni cholery nie rozumiem, na czym polega różnica mędzy covered=arcade, a covered=colonnade. Zajrzałem nawet do wersji rosyjskiej, ale tam w ogóle o tym nie piszą.
Jak wyszukać poligon województa, jakiejś miejscowości na podstawie kodu teryt? Podaje taki url z terytem miasta Krakowa i nic nie zwraca. Z tego widziałem w doc to parametr teryt:terc odpowiada za wyszukiwanie na podstawie tego kodu. Tutaj url:
Jest sobie pod Wieruszowem osada Święty Roch. TERYT ją wymienia, Wikipedia ją wymienia, tablic z nazwą miejscowości na drodze brak, w OSM występuje jako droga o nazwie “Świętego Rocha” (tabliczek z nazwą ulicy też w terenie brak). Wywalić nazwę drogi i wstawić place=hamlet?
Była dyskusja jak tagować bydynki budowane pod kawiarnie/restauracje, stanęło na tym że retail jest OK.
Przy czym jeśli budynek był budowany w innych celach i to jest nadal widoczne mogą być inne wartości.
Kamienica z knajpami na parterze - building=residential.
Były budynek fabryczny wykorzystywany pod restauracje - building=industrial
Budynek kościelny przeriony na restauracje - building=church
Dla tych sytuacji jest też building:use
Akurat chodziło mi o taki mocno przeszklony pawilon nad Wisłą, w wersji mniejszej zawierający jedną salę i małe zaplecze, w wersji większej - dwie sale i dwa zaplecza. Jest tego w okolicy cały rządek. Dałem wszystkim building=pavillion i zaznaczyłem obiekty wewnątrz punktami, tylko teraz troche mnie niepokoi, że iD tłumaczy to jako “pawilon sportowy” i nie wiem, czy poprawiać oznaczenie, czy tłumaczenie.
A obok są jeszcze bardziej kłopotliwe obiekty - mocno przeszklona gablota wielkości sporego kiosku, w środku “eksponaty” np. sterta plastikowych butelek z przesłaniem, że tyle produkuje gospodarstwo domowe codziennie. Też jest tego grupa chyba czterech sztuk i zupełnie nie mam pomysłu jak to nazwać, a tym bardziej oznaczyć.
Czy są jakieś tagi na oznaczenie, że dany sklep oprócz sprzedaży rzeczy, też je skupuje?
Nie chodzi mi o skupy surowców, tylko o sklepy, które oprócz sprzedaży, także (s)kupują produkty, zwykle używane.
Przeglądałem taginfo i nic takiego nie znalazłem. A bardzo przydałby się taki tag.