Jeżeli ruch odbywa się po wydzielonym (jednokierunkowym) pasie (kontrapas rowerowy http://rowerowypoznan.pl/edukujemy-kontrapasy-bez-tajemnic/)
oneway=yes
oneway:bicycle=no
cycleway=opposite_lane
highway=* (oczywiście inne niż cycleway i footway)
Jak rysować garaże? Jako jeden budynek, czy jako kilka osobnych?
Gdzieś czytałem, że jeśli do budynków są osobne wejścia, a nie ma możliwości przejścia z jednego do drugiego, to najlepiej, żeby to były osobne budynki (klatki).
Czyli jak zdudowano budynek, który jest jedną bryłą i są tam 4 klatki, a między nimi nie ma przejścia wewnątrz, to najlepiej jakby to były 4 osobne budynki, tak?
A wracając do garaży - jeśli powinny to być osobne budynki, to jak je otagować - building=garage, czy building=garages?
Gdy się rysuje z orto to najczęściej się tworzy jeden budynek - i nie dotyczy to tylko garaży.
W przypadku importu podział jest taki, jaki gmina dała.
Nigdy tak nie robiliśmy i nie widzę powodu, by tworzyć budynki na podstawie adresów. Pomijam tu aspekt techniczny - rzadko kiedy znamy szczegóły rozmieszczenia mieszkań i korytarzy, by taką metodą można było komuś polecać.
Edit:
Jeśli w pytaniu chodziło o to, jak zaznaczyć obszar przypadający na klatkę i przypisać mu adres, to zawsze można użyć do tego building:part.
Do building:part raczej nie przypisujemy adresów. Ten tag jest wykorzystywany do konstruowania obiektów 3D. W przypadku wielu wejść do jednej bryły budynku z różnymi adresami lepiej przypisać adres do węzła entrance. Poza tym adresy i tak umieszcza się na obrysie bryły zawierającej wszystkie elementy building:part.
Ok, dla garaży, które chcę dopiero narysować, sprawa jest prosta - rysuję jeden budynek i oznaczam jako building=garages.
Ale takie nowe szeregowe garaże w dzisiejszych czasach już raczej nie powstają, a te które istnieją są już zaimportowane jako osobne budynki - na mapie wygląda to dobrze, pytanie tylko, jak tagować taki jeden garaż-budynek: jako garage, czy jako garages. “Building=garage” ma zdaje się oznaczać przydomowy pojedynczy garaż. Garages sugerowałoby że jest ich więcej, a “garages” odczytuję jako “budynek szeregowych garaży”, więc dziwnie opisywać tak pojedynczy garaż. Poza tym pojawia się kolejny kłopot - jeśli chcę dodać wysokość budynku, kolor czy inne cechy, muszę to zrobić dla każdego garażu osobno.
Jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga stworzenia relacji.
Ja bym po prostu oznaczył pojedynczy box jako ‘=garage’ i nie zajmował się analizą czy jest to oznaczenie dla garażu wolno stojącego czy nie. W końcu pojedynczy box tez jest garażem.
Hej, chciałem rozrysować osiedla w Skawinie. Powinienem użyć admin_level=9 jak dla dzielnic, czy może 10, jak dla “części miejscowości”. Wiki nie rozwiała tu moich wątpliwości, więc pytam.
Wracam do IKEI w Bielanach Wrocławskich. Chciałem zmienić layer na level zgodnie z sugestią maraf24 oraz wiki, gdzie zalecają stosowanie lavel w przypadku budynków. Parking dostał level=0, sklep powyżej level=1. Dodałem także covered=yes do parkingu.
No i render mapnik) znów priorytetowo potraktował parking a budynek olał kompletnie. Wiem, że nie mapujemy pod render, ale jednak w tym przypadku przydałoby się, żeby budynek był widoczny. Czy należy wrócić do rozwiązania, które poprawnie renderowało (layer= -1, layer=1)?
W chwili obecnej zostawiłem swoją zmianę z niewłaściwym renderowaniem, ale w razie ewentualnej sugestii zmienię niezwłocznie.
Czy ktoś się orientuje dlaczego pikietaż na DW 297 „urywa się” przed Lwówkiem Śląskim od strony Bolesławca? W poniedziałek chciałem uzupełnić brakujące fragmenty i okazało się że za Lwówkiem w kierunku na Pasiecznik są co prawda słupki drogowe ale wszystkie mają pozdzierane/usunięte cyfry. Czy ma to może związek z planowaną obwodnicą Lwówka?
Pytam, bo może akurat ktoś już dopytywał w tym temacie w DSDiK ?