Chyba te wpisy w description mogą zostać. Chyba nie mają szczególnego znaczenia i można uznać, że są zgodne z OSM. Są jednak błędy w tagowaniu OSM, np.:
adresy są niezgodne z przyjętymi zasadami (node ma tag addr:street=Al. Baltic Molo Park, gdzie nazwa ulicy w OSM ma wartość name=Aleja Baltic Park Molo
addr:city mają w niektórych lokalizacjach zapisane z wielkich liter
strapline nie znałem ale wg wiki powinien to być slogan firmy widoczny na szyldzie (On the Ground Rule). Takiego sloganu jak w description nie spodziewałbym się zobaczyć na witrynie tych sklepów.
To “Dobra jakość i modne wzory może zapewnić tylko markowa odzież. Sprawdź najnowsze trendy w najlepszych cenach w sklepie stacjonarnym oraz w naszym sklepie internetowym.” nie jest opis tylko reklama. Nie ma tu nic, co uzupełniałoby informacje, których nie ma w tagach. Do usunięcia ewidentnie. OSM to co prawda nie Wikipedia, ale tutaj chyba też powinniśmy trzymać się neutralnego punktu widzenia, a wartościowania takie jak “dobra jakość”, “tylko my to mamy”, “najlepsza restauracja w mieście”, “najlepsze ceny” do tego oczywiście nie należą.
Do tego wszystkie nazwy tych sklepów powinny brzmieć “Velpa” [https://velpa.pl/data/include/cms/nasze-sklepy/witryna_nowy_butik_marine2.jpg], a nie “VELPA BOUTIQUE - AQUARIUS HOTEL”, która zawiera w sobie rodzaj sklepu i miejsce.
Są to dwie rury gazociągu wiszące nad Sanem - no i nie bardzo wiem jak tagować. Pomożecie? Obiektu nie ma na mapie - jakoś nikt się za niego nie wziął, chociaż trudno przeoczyć Na zdjęciach “geoportalu” oczywiście go widać, ale tak naprawdę nie jest łatwo ocenić co to jest.
Akurat w tym przypadku z podkładu Ortofoto wynika że ta droga prowadzi właśnie do pól i lasów
Z resztą z drugiej strony do tego samego miejsca też dochodzi track.
Ale OK, jeśli przyjmiemy że ta konkretna prowadzi bardziej do stacji gazowej niż do okolicznych pól i lasów niech zostanie service.
Stacje gazowe są rzadko “odwiedzane”. Koło Wrocławia jest jedna bez drogi dojazdowej - wszędzie wokół niej jest pole.
Droga, która wygląda jak na zdjęciu jest używana do dojazdu do pól i jest to jej główna rola.
Różnie bywa - do innych dróg track, do ruiny, do nieużytku trwałego, na pustynię, do zbiornika wodnego lub donikąd - np. pozostawione nierezebrane asfaltowe dawne drogi publiczne, zastąpione przez nowy odcinek.
Jest jakaś opcja, aby „wypełnić” te zaznaczone puste przestrzenie jako droga? W rzeczywistości jest tam też asfalt i nie wiem, czy jest to dobrze zmapowane.
Miałem z nią duże wątpliwości - i dlatego pytałem. Może trochę mało dokładnie opisałem miejsce - przejechałem wtedy kilka kilometrów wałem przeciwpowodziowym od mostu na Sanie na DW855 - ul. Brandwicka w kierunku północnym. Tylko dojazd do gazociągu jest utwardzony żwirem i wyraźnie lepiej utrzymany - trawa była koszona. Przy gazociągu kończy się brukowanym placem tak ukształtowanym, że nie da się jechać dalej wałem - trzeba wcześniej zjechać w dół i potem droga wraca na wał już jako dość kiepska droga gruntowa - i dlatego widać takie dziwne ominięcie. Wzdłuż wału na tym odcinku po zewnętrznej są pola, ale dojazd do nich jest raczej z innych stron bo nie widziałem żadnych zjazdów. Na innych odcinkach nie zastanawiałem się i dałem track z tracktype=4.
Czy tag “history”=“Retrieved from v13” ma jakiekolwiek znaczenie czy też można go usunąć?
Znalazłem go na Linii kolejowej Poznań-Szczecin, głównie na obiektach które nie mają tyle wersji: https://overpass-turbo.eu/s/JYO
Kioski Ruchu mają numer PSD (skrót od “Punkt Sprzedaży Detalicznej”). Czy taki numer zapisywać jako “psd” czy może po prostu “ref”?
Jak oznaczać ogólnie jednokierunkowe uliczki, jeśli ten zakaz nie dotyczy rowerów? W Warszawie ostatnio takie oznakowamie pojawiło się w kilku miejscach.
Jeżeli ruch odbywa się po wydzielonym (jednokierunkowym) pasie (kontrapas rowerowy http://rowerowypoznan.pl/edukujemy-kontrapasy-bez-tajemnic/)
oneway=yes
oneway:bicycle=no
cycleway=opposite_lane
highway=* (oczywiście inne niż cycleway i footway)