Czy highway=motorway_junction powinno być używane dla zjazdów do MOPów? Na wiki nic o tym nie ma, takie rozwiązanie jest często spotykane i u nas i np. w Niemczech, ale podejrzewam, że jest to bardziej pod render. W takich miejscach wszak nie da się zmienić drogi na inną, jedynie wrócić na tą samą.
Właściwie to w Polsce istnieje jeszcze drugi sposób tagowania zjazdów - od/do znaku autostrady. I z tego co przeglądam o ile rzadko on jest stosowany na zjazdach (głównie go widzę wokół Szczecina), o tyle na MOP-ach już jest częstszy. (Bo rozumiem, że ci chodzi o takie “autostradowe kikutki” jak tutaj?)
Oba warianty są poprawne, wersja z dwoma sygnalizatorami jest bardziej precyzyjna, ale też bardziej pracochłonna- wymaga dodania traffic_signals:direction.
Z całą pewnością to highway=motor_junction + name= to przesada. To nie jest węzeł, nawet w terenie jest oznaczony zwykłą tabliczką informacyjną KLIK, a nie znakiem E-20 (tablicą węzła drogowego). Co najwyżej w destination=* można by dać nazwę MOP-u, jeśli to jest bardzo potrzebne.
Natomiast jeśli chodzi o te highway_linki to ja bym tego tak nie oznaczył, bo nie lubię dróg zmieniających kategorię “wpół drogi”, ale jest to zgodne z polskimi standardami tagowania, więc niech już zostanie.
Chyba te wpisy w description mogą zostać. Chyba nie mają szczególnego znaczenia i można uznać, że są zgodne z OSM. Są jednak błędy w tagowaniu OSM, np.:
adresy są niezgodne z przyjętymi zasadami (node ma tag addr:street=Al. Baltic Molo Park, gdzie nazwa ulicy w OSM ma wartość name=Aleja Baltic Park Molo
addr:city mają w niektórych lokalizacjach zapisane z wielkich liter
strapline nie znałem ale wg wiki powinien to być slogan firmy widoczny na szyldzie (On the Ground Rule). Takiego sloganu jak w description nie spodziewałbym się zobaczyć na witrynie tych sklepów.
To “Dobra jakość i modne wzory może zapewnić tylko markowa odzież. Sprawdź najnowsze trendy w najlepszych cenach w sklepie stacjonarnym oraz w naszym sklepie internetowym.” nie jest opis tylko reklama. Nie ma tu nic, co uzupełniałoby informacje, których nie ma w tagach. Do usunięcia ewidentnie. OSM to co prawda nie Wikipedia, ale tutaj chyba też powinniśmy trzymać się neutralnego punktu widzenia, a wartościowania takie jak “dobra jakość”, “tylko my to mamy”, “najlepsza restauracja w mieście”, “najlepsze ceny” do tego oczywiście nie należą.
Do tego wszystkie nazwy tych sklepów powinny brzmieć “Velpa” [https://velpa.pl/data/include/cms/nasze-sklepy/witryna_nowy_butik_marine2.jpg], a nie “VELPA BOUTIQUE - AQUARIUS HOTEL”, która zawiera w sobie rodzaj sklepu i miejsce.
Są to dwie rury gazociągu wiszące nad Sanem - no i nie bardzo wiem jak tagować. Pomożecie? Obiektu nie ma na mapie - jakoś nikt się za niego nie wziął, chociaż trudno przeoczyć Na zdjęciach “geoportalu” oczywiście go widać, ale tak naprawdę nie jest łatwo ocenić co to jest.
Akurat w tym przypadku z podkładu Ortofoto wynika że ta droga prowadzi właśnie do pól i lasów
Z resztą z drugiej strony do tego samego miejsca też dochodzi track.
Ale OK, jeśli przyjmiemy że ta konkretna prowadzi bardziej do stacji gazowej niż do okolicznych pól i lasów niech zostanie service.
Stacje gazowe są rzadko “odwiedzane”. Koło Wrocławia jest jedna bez drogi dojazdowej - wszędzie wokół niej jest pole.
Droga, która wygląda jak na zdjęciu jest używana do dojazdu do pól i jest to jej główna rola.
Różnie bywa - do innych dróg track, do ruiny, do nieużytku trwałego, na pustynię, do zbiornika wodnego lub donikąd - np. pozostawione nierezebrane asfaltowe dawne drogi publiczne, zastąpione przez nowy odcinek.