Routery prawdopodobnie w jakiś sposób “kompilują” dane aby szybciej na nich pracować. Tak na przykład działa brouter. Kompilacja swoje zajmuje więc wykonuje się ją co jakiś czas. Jeśli tymczasowo zepsułeś łącznik a potem go naprawiłeś to np. Mapzen i GraphHopper działają na danych (kompilacji) sprzed zepsucia a OSMR trafił w czasie kompilacji na zepsute dane. Jeśli łącznik jest poprawny to proponuję zaczekać.
Wszystko ma swoje granice wytrzymałości. Nie sądzę, by maraf pisał na forum tylko z powodu jednej ścieżki - raczej napisał, bo mu się cierpliwość skończyła.
Wyobraźnia społeczności przy wróżeniu z kryształowej kuli również ma swoje granice. Nie wiem czy znajdzie się chętny by przeszukać 64 897 edycji (na dziś) kolegi rowersa by poprawić jeden czy nawet 100 chodników/ścieżek. Zresztą co to za argument mówiący, że czegoś nie widać w bliżej nieokreślonym miejscu na OTRO. Może obecnie już jest chodnik? Ja bym się nie odważył poprawić.
A może maraf poprawił tę ścieżkę i nie było sensu, żeby linkował do czegokolwiek?
Jedyne do czego bym się przyczepił to niewłaściwy wątek - jego post powinien trafić do “Skasowano moją pracę”.
Co do tego również nie ma pewności. Autor wcale nie napisał że odnosiło się to do czyjejś pracy tylko wspomniał, że coś gdzieś jest niepoprawnie oznaczone. O każdym można to powiedzieć. Rzucił w eter błotem i nawet nie wytłumaczył o co mu chodzi. Żeby nie wiem jak był zdenerwowany to trzeba mieć tupet by nie wyjaśnić sytuacji tylko zmuszać innych by poświęcali swój czas i szukali wiatru w polu z hasłem przecież to rowers więc na pewno spieprzył…
Słabe to i osobiście mam nadzieję że się nie powtórzy.
Wiele dróg jest dziwnie poprowadzonych (wiją się w nielogiczny sposób przez skrzyżowania), oraz jest unclassified mimo że to tylko dojazdy. Część to pewnie track, bo pojedyncze zostały zaorane i już nie istnieją.
Sprawka WoGraSo, który niestety w dawnych czasach rysował trochę niechlujnie po Polsce.
Na trasie Krakow-Zator ograniczenie prędkości czasami ustalone nieprawidłowe. Mam nagranie trasy, ale nie jestem pewien że znam przepisy dobrze. Czy może ktoś pomóc to razem zrobić?
W kwestii przepisów to ja chętnie, ale co najmniej do końca tygodnia nie mam szybszego kanału komunikacji, niż to forum.
Jeśli masz konkretne pytania, pytaj tu, chetnie odpowiem.
Przeglądając ostatnio różne rejony Europy zauważyliśmy, że jest dużo nieaktualnych danych w Norwegii - brak rond w miejscach, gdzie na zdjęciach są one już widoczne czy dawno przeterminowane remonty.
Jeżeli ktoś ma zapał a nie bardzo ma co robić to zachęcam do przejrzenia Norwegii. Podobnie rzecz się ma podobno z Mołdawią.