Ten przysiółek to Bieniaszówka (jak na mapie), czy Bienaszówka (jak chce wikipedia)? Na razie widzi mi się, że błąd jest tylko w polskiej Wikipedii (tylko tam widzę tę pisownię i nic nie piszą o zmianie nazwy).
Abstrahując od tego, która nazwa jest poprawna - tablice przydrożne zaskakująco często mówią nieprawdę i nie można się nimi kierować. Sam mieszkam w tak (źle) oznaczonej miejscowości, a i jeżdżąc po Polsce natykam się czasami na tablice z błędną lub starą nazwą.
Najpewniejszym źródłem jest TERYT, w drugiej kolejności PRNG.
Jako ćwierć-lokals mówię, że Bieniaszówka, tak to funkcjonuje w rozmowach i np. na fakturach. Na dostępnych mi mapach (WIG z lat 30-tych i “obrębówka” z lat 60-tych) też tak jest, Nie wiem, skąd ta Bienaszówka.
No ale skoro lokalsi tak mówią, tak piszą, tak mają na tablicach, to zostawiam Bieniaszówkę.
Się walnie official_name=Bienaszówka i to chyba będzie najbliższe prawdy.
Chodzi o odcinek ul. Westerplatte w Zielonej Górze.
Dodałem dwa pasy na tej ulicy a po analizie i sugestii kolegi km2bp doszedłem do wniosku iż droga powinna być oznaczona jak przed zmianami.
Jest to zapewne literówka, którą zbyt późno dostrzeżono. Stąd w PRNG nazwa oboczna zgodna z lokalnym użyciem.
Z podobnym przypadkiem spotkałem się w Trzebini (Krastynów zamiast Krystynów, Stara Muszyna zamiast Stara Maszyna).
Nie sprawdzałem wszystkich dróg ale te, które przejrzałem mają raczej niepoprawnie ustawione wartości dot. prędkości. Jest tego trochę. Jeszcze przez jakiś czas widać na zmianach.