Ja tam (już?) widzę.
Gdy napisałeś, włączyłem stronę na pełnym ekranie i dopiero wtedy zobaczyłem. W “zwykłym” widoku na moim monitorze ukrywa się chyba pod niebieskim paskiem.
Witam Ma ktoś sprawdzoną aplikacje dla biegaczy na telefon wykorzystującą mapy OSM np: na Androida? Najlepiej żeby umozliwiala zapisanie wybranego fragmentu mapy(calkiem sporego)w celu zaoszczędzenia np: transferu.
Locus. Można pobierać kafelki lub całą polskę w wersji wektorowej.
Można dane przejechanej/przebiegniętej trasy automatycznie wysyłać do Stravy.
Dzięki adas wypróbuję.
Odnośnie aktualnej pogody i prognozy dla całego świata. Windity wykorzystuje jako podkład mapy OSM:)
-temp https://www.windytv.com/?temp,52.073,18.237,6, https://www.windytv.com/?temp,52.184,68.278,3
-śnieg https://www.windytv.com/?rain,52.184,68.278,3, https://www.windytv.com/?snowAccu,next6d,53.199,10.723,3 itd:…
@Cz ja fajna ta mapa. Nawet jak widać strumienie można wyświetlić w normalny sposób Szkoda tylko, że tagu intermittent=yes nie wykorzystują
Interestingly, they did some time ago (although with a very, very small print - Leaflet default)
A z ciekowstek z otomoto.
Zobaczcie, że przez to ich okienko widać także drogi projektowane jak np S19 czy most Krasińskiego w W-wie, których nie widać normalnie na stronie OSM (bo są ustawione jako proposed)
Nie wiem czy ktoś już zwrócił na to uwagę ale analizując mapę naviexperta (http://www.mapa.naviexpert.pl/) i np. zmiany których sam dokonałem w OSM dochodzę do wniosku, że albo sam NE albo Emapa (która jest wg. stopki dostawcą mapy) korzysta z naszych danych w dosyć dużym stopniu…
Nie sądzę, na moim terenie tak nie wygląda, pełno błędów, braków i nieścisłości.
No właśnie to jest tak “sprytnie” robione, że nie jest to kalka naszych danych, ale wygląda to tak jakby były śledzone nowsze zmiany i one są naniesione.
Przykładowo, zrobiłem obrys garaży, które na każdym zdjęciu satelitarnym są przesłonięte drzewami albo dodałem 2-3 miesiące temu znaki zakazu wjazdu w osiedlowej uliczce - i te dane znalazły się na mapie NE
Nie za bardzo wierze w tym przypadku w technologie “Car-to-graph” Emapy czy inne zgłoszenia userów NE…
Kilka rowerowych map z infrastrukturą(chyba że już były):
RADOM - http://rower.radom.pl/mapa/
LUBLIN - http://mirl.info.pl + dodatkowe
KRAKÓW - http://ibikekrakow.com/mapa/
POLSKA - http://pstr.mirl.info.pl/map/
Znam jeszcze kilka ale stoją na Google z racji łatwiejszego tworzenia
Dwa lata temu w wątku o Emapie też umieściłem swoje podejrzenia kopiowania przez nich danych z OSM na podstawie charakterystycznych lub błędnie zmapowanych budynków.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=516958#p516958
Nie znalazłem czy ktoś już o tym pisał.
Serwis: https://www.arcgis.com/features/index.html do tworzenia map oferuje do wykorzystania m.in. podkłady map z OSM. Tu jest przykład stworzonych map na podkładzie OSM: http://www.arcgis.com/apps/MapAndAppGallery/index.html?appid=1853c88ade834bb2b014472101b52e78
Kolejny podróżnik, który docenia mapy OSM, również korzysta z MAPS.ME.
https://www.youtube.com/watch?v=2CvB8_3Ae9g (14:46)