Jak najbardziej, raczej pomyślałem o korektach typu: “nie można przejechać tą drogą bo w remoncie, więc do usunięcia”. (nie żeby marco406 w Twoim kierunku to było)
Faktycznie moje stwierdzenie “nie lepiej” nie jest najszczęśliwsze w tym wypadku
A co powiecie o tym przypadku: http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/97/1/swietokrzyskie-dk-74-wola-jachowa-lagow-zamknieta-do-odwolania.html
Zamknięto fragment DK74, wprowadzono objazd po DW753 i DW756. Czy poprawne jest nadanie na ten czas objazdowi kategorii drogi krajowej i nazwy DK74?
W tej chwili mamy na mapie dwa równoległe odcinki DK74, trochę dziwnie to wygląda.
Bez sensu. To są dalej drogi wojewódzkie.
Przy okazji, w pobliżu, i niejako w temacie: zrobiłem porządek z nieszczęsną autostradą A9.
Ktoś ma chyba straszne parcie na tę fikcyjną obwodnicę, bo już raz sprzątałem to…
http://www.openstreetmap.org/browse/way/160503486
Kolega Fregate zmienia drogi powiatowe na lokalne. Dlaczego? Bo tak. Oczywiście w zestawie zmian:
Pisałeś do niego? Jeśli nie to napisz. Nowi użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że robią błędy albo niszczą czyjąś pracę. Jeśli nie odpowie w ciągu 24h to usuń jego changeset.
Ostatnio próbowałem w takiej samej sytuacji wytłumaczyć nowemu, że highway=tertiary nie równa się drodze powiatowej, ale chyba nie zrozumiał. Dlatego dobre tłumaczenie programu ma duże znaczenie. W iD znajdziemy opis tagu (pisownia oryginalna): Znacznik highway jest stosowany do okreslenia ‘’‘każdego’‘’ rodzaju ulicy lub drogi. I taki zielony użytkownik nie jest w stanie zrozumieć, że tertiary to niekoniecznie droga powiatowa, bo tłumaczenie jest jakie jest.
Pisałeś do niego? Jeśli nie to napisz. Nowi użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że robią błędy albo niszczą czyjąś pracę. Jeśli nie odpowie w ciągu 24h to usuń jego changeset.
Tak, napisałem. To nie pierwszy raz kiedy coś podobnego się dzieje. Ostatnimi czasy zamiast dodawać nowe elementy do mapy, poprawiam po użytkownikach iD. Zresztą na temat samego edytora już się wypowiadałem tutaj.
Fregate zignorował moją wiadomość. Zmieniłem drogę lokalną z powrotem na powiatową. Niestety, ten użytkownik nie zna granic - zmienił wszystkie drogi powiatowe na lokalne w Kielcach. Można gdzieś takiego mapera zgłosić? Co zrobić ze zmianami, które wprowadził?
Odświeżam i ponawiam pytanie.
Odświeżam i ponawiam pytanie.
Owszem da się zbanować użytkownika. Ale raczej nie powinno się tego naduzywać. Więcej znajdziesz na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Vandalism
A zmiany należy wycofać. Zrobić revert całego changesetu.
Już wycofane, skorzystałem z Revertera (wtyczka dla JOSM-a). Narobiłem przy tym małego bałaganu, ale już go naprawiłem. Pozostaje mieć nadzieję, że użytkownik Fregate przestanie psuć ulice.
Mnie to trochę przypominało upodobnienie do tego co robi Google w nowym renderingu. Drogi wojewódzkie robią na biało. Tylko patrzeć jak na OSM pojawią się literki DW przed właściwym numerem.
Teraz mam z kolei gościa który uprawia radosną twórczość. Nieistniejące chodniki i przejścia dla pieszych są na porządku dziennym, oczywiście rysowane wszystko na oko.
Ale tego nie jestem w stanie kompletnie zrozumieć (chodzi o lewo i prawo skręty): http://osm.org/go/0MuBxRCgg
Czy te wszystkie łącznice są potrzebne?
Jeśli te drogi nie są fizycznie rozdzielone to błąd. Od tego są odpowiednie tagi dla lanes
Ale tego nie jestem w stanie kompletnie zrozumieć (chodzi o lewo i prawo skręty): http://osm.org/go/0MuBxRCgg
Czy te wszystkie łącznice są potrzebne?
A myślałem, że widziałem już wszystko
Oczywiście, że nie powinno ich być - stosujemy zasadę, że lewo- i prawoskręty rozdzielamy tam gdzie się rozchodzą*, a do tagowania pasów ruchu stosujemy tagi lanes= i turn:lanes=.
*ja odłączam z reguły tam, gdzie kończy się możliwość zmiany pasa
Lacznice sa zbedne. Wczesny podzial drogi jest ok, pozwala na wczesniejsze generowanie inforacji ze trzeba zmienic pas w systemach nawigacji. Kasuje co zbedne. Dzieki Marco406 za uwaznosc!
Edit: Móglbys od tego: http://www.openstreetmap.org/#map=19/51.44652/16.13722 kawalka zerknac na DK? Droga ma przesuniecie . Najlepiej wlaczyc sobie slady GPS i zerknac…
Marku, bez pośpiechu - daj innym szansę zobaczyć o co chodzi, posprzątać można za kilka godzin.
Lacznice sa zbedne. Wczesny podzial drogi jest ok, pozwala na wczesniejsze generowanie inforacji ze trzeba zmienic pas w systemach nawigacji. Kasuje co zbedne. Dzieki Marco406 za uwaznosc!
Nie zgadzam się z tym, że jest OK. Ponieważ nawigacja dostaje wyraźnie informację, że jeśli jedziesz prawą stroną to trzeba wyznaczyć nową trasę, gdyż zawrócenie i zmiana pasa jest niemożliwa. Już widzę kierowce, który dostał nową trasę o kilka km dłuższą tylko z tego powodu, że ktoś rozdzielił tę nitkę.