Я ж без претензій, говорю ж - суто в плані інформування. Усім ясно що OSM - жива база і змінюватиметься та допилюватиметься вічно. Просто кілька прикладів “з землі” для поповнення багажу знань.
На мою думку, в у першому випадку, статус дороги було проставлено вірно. Та проблема, що не нанесено кращу дорогу, це питання, яке валідатором не перевіриш, а при якомусь знанні про ситуцаію, варто було б поставити нотатку на openstreetbugs. Знову повторю, що статус дороги не має відношення до зручності її використання, і навігатор при тезі “smoothness=horrible” мусив би вести в об’їзд тієї дороги. Також у більшості випадків статус дороги можна взнати “з дивану”, подивившись, що та дорога з’єднує, та звірившись з національними класифікаторами.
Ну, а взагалі – так, валідатор – не панацея, і найбезпомилковіша ділянка для нього – та, де доріг взагалі нема
1 - шкода, що “хороша” дорога ще не намальована, це б усунуло проблему…
2 - здебільшого проблеми були - недотягнуті до основних магістралей дороги, недомальовані вулиці та “тимчасові” roads. взагалі практичного змісту з road не бачу, якщо є знімок. якщо поруч жилі будинки - ставте residential, якщо нічого нема - unclassified, щось індустріальне - швидше за все service, веде в поле і не в інше село - track. а якщо знімку нема, значить є треки і по їх кількості можна зробити висновок щодо статусу. а так получається, що наче на bugs-ах наставили міток “fixme=уточнити статус дороги” для себе та й покинули на роки. ми просто фіксили ці “баги” та сама проблема з highway=living_street, її виставляють в селах просто з неймовірною частотою всім відомим інструментом
3 - буває таке… що ж, або поверни статус назад, або на провулок теж service (теж не буде дуже вірно, мабуть).
життя триває, будь-ласка, виправляємо додані помилки і вносимо нові
насправді, ми точно додали значну кількість помилок до нашої мапи під час цих масових правок - досвід показує, що всі правки, що зачіпають велику місцевість не будуть на 100% точними. втім, є надія, що вірних даних ми внесли на порядок більше
От же ж які всі совісні та чутливі, як близько до серця приймаєте пізнє нічне бубніння заспаного маппера
Ви з висоти свого досвіду вже повинні дозволяти собі певну товстошкірість.
Хоча підвищене почуття відповідальності - плюс в карму
Розслабтеся, там не одна пара рук докладена.
І дійсно користь переважає багатократно. Надобраніч.
Досі зустрічав і читав лише про комбінацію highway=service + living_street=yes.
Відверто кажучи, unclassified + living_street=yes для мене новина.
Дещо незвична пара тегів, бо
може варто спинитися на одному варіанті. Вже начебто домовилися в Україні використовувати релейшени (як і в Білорусі). І не використовувати addr:street на будинках.
може ліпше залишити лише street? Навіщо заплутувати людей?
не зрозуміло, чи слід додавати name:ru, name:en, name:by та інші переклади назви до тегів релейшена. До речі, існуючий конвертор osm2mp при створенні бази адресного пошуку бере назви вулиць з тегів релейшенів (але для позначення відрізків вулиць бере теги відрізків). Однак, на мою думку, ліпше попрохати Льошу доробити конвертор, ніж дублювати назви вулиць в базі даних.
треба додати слово “проїжджих”.
“і ролями house для всіх будинків, street для всіх **проїжджих **частин вулиці”
пояснені два рівноправних способи, в нас надто багато будинків замаплено без відношення, щоб просто відкинути цей варіант. по приблизним підрахункам получалось явно більше 30% адрес
wiki: (use “associatedStreet” in tagging but in parsing also allow: “street”)
і теж, надто багато обох варіантів, щоб говорити про якийсь один. мені особисто перший подобається більше, бо в пропозалі street надто все неоднозначно - якісь associated, неясно, коли address і коли house. саме тому підтримка автоматичного виставлення тегів не була реалізована для цього типу.
до речі, Білорусь має щось дуже видозмінене і це явно не street, це якийсь address з не дуже ясним способом внесення…
як і написано - не варто у Вас вірні аргументи
обгрунтуйте, будь-ласка, не зрозуміло, що мається на увазі. щоб недоступні частини вулиць не додавали чи щоб не додавали hw=path з іменем?
перепрошую, що так відкидаю виправлення і сподіваюсь на продовження конструктивної бесіди
а навіщо два варіанти? Нехай буде лише один. А інші потім може роботом виправимо.
Аргументи, може й вірні, але конвертор “думає” інакше :). Зараз у картах України під Навітел, що їх викладують на navitel.osm.rambler.ru, адресний пошук на російській мові поламаний.
мабуть, я не правильно висловився. Я мав на увазі ті лінії (ребра графа), які є відображенням простіру між рядами будинків. А дозволено там рух, чи ні - то інше питання. Ну і крім того, слід написати, що додавати до релейшена ті невеличкі проїзди між будинками (характерні для районів з багатоповерховими будинками) не треба.
пробачте, що одразу поліз виправляти статтю на вікі
Особисто мені більше подобається street. Воно якесь логічніше.
Із опису associatedStreet слідує, що його призначення - просто адресно прив’язати будинки до «веїв» із назвою (на це вказує необов’язковість name у самому відношенні). А street я сприймаю як щось, що фізично і є вулицею, із всіма ділянками доріг та будинками/будовами. Тобто, associatedStreet - це щось між дорогою та будинками, на одному рівні; street - над ними. Хоча, чесно кажучи, просто напис street коротший і займає менше місця в josm-і.
Щодо ролей, як я розумію, address - це для простих точок з адресою, house - для накреслених будинків із адресою, associated - склади, наприклад, ангари, точкові POI в межах будинків можна добавляти (тоді номер буде братися із будинку, а назва вулиці - із відношення).