а навіщо два варіанти? Нехай буде лише один. А інші потім може роботом виправимо.
Аргументи, може й вірні, але конвертор “думає” інакше :). Зараз у картах України під Навітел, що їх викладують на navitel.osm.rambler.ru, адресний пошук на російській мові поламаний.
мабуть, я не правильно висловився. Я мав на увазі ті лінії (ребра графа), які є відображенням простіру між рядами будинків. А дозволено там рух, чи ні - то інше питання. Ну і крім того, слід написати, що додавати до релейшена ті невеличкі проїзди між будинками (характерні для районів з багатоповерховими будинками) не треба.
пробачте, що одразу поліз виправляти статтю на вікі
Особисто мені більше подобається street. Воно якесь логічніше.
Із опису associatedStreet слідує, що його призначення - просто адресно прив’язати будинки до «веїв» із назвою (на це вказує необов’язковість name у самому відношенні). А street я сприймаю як щось, що фізично і є вулицею, із всіма ділянками доріг та будинками/будовами. Тобто, associatedStreet - це щось між дорогою та будинками, на одному рівні; street - над ними. Хоча, чесно кажучи, просто напис street коротший і займає менше місця в josm-і.
Щодо ролей, як я розумію, address - це для простих точок з адресою, house - для накреслених будинків із адресою, associated - склади, наприклад, ангари, точкові POI в межах будинків можна добавляти (тоді номер буде братися із будинку, а назва вулиці - із відношення).
Подивіться як в Чернівцях зроблено, там багато таких будинків.
Ось наприклад: http://www.openstreetmap.org/browse/way/32956565
Основна адреса: вул.28 червня, буд.2 - дані внесено на way
Додаткова адреса: вул.Заньковецької, буд.1 - дані внесено на точку http://www.openstreetmap.org/browse/node/1097948125, точка належить контуру будинку.
У вашому випадку я б вважав основною адресою Октябрська,5, оскільки будинок розташований паралельно Октябрській, а не Тепличній.
Усім POI на таких будинках краще явно прописувати адресу, щоб не було неоднозначностей.
А листи пишуть не в будинок, а за конкретною адресою. Поштарі мабуть знають де поштові скринькі Октябської 5, а де Тепличної 22
Я все-таки нiде не бачив документального пiдтвердження феномену “подвiйних” (“потрiйних” i т.д.) адрес.
Тому наявнiсть двох i бiльше адресних табличок вважаю нехлюйством жителiв, влади, комерсантiв-власникiв будiвель. Або прагненням видати бажане за дiйсне.
Пошта - пiвбiди, поштарi можуть знати адресатiв в обличчя.
А от серйознi документи, на оформлення спадщини, на прописку, Реєстр виборцiв, двозначностей та трактувань припускати не можуть. Там з “двiйниками” можна залишитись без житла або права голосу. Потрiбно шукати першоджерела, а не вгадувати за розташуванням будинкiв. В нашiй державi це рiвнозначно визначення номеру будинку за зiрками
Не бачив - не означає, що немає:)
А якщо й у будинку тільки одна адреса, а таблички дві, то чому не заносити обидві? Адресні точки - це не тільки будинки, це також орієнтири для людей, пошти, таксі.
Дуже часто в один кутовий будинок два входи в окремі під’їзди з різних вулиць. При цьому для одного під’зду в адресі одна вулиця, для іншого - інша. Що тут нелогічного? Різати будинок на два при цьому неправильно, бо він один.
А в Запоріжжі є будинки з офіційними адресами в яких прописано дві вулиці, типу просп.Радянський/вул.Задніпровська, буд. N/M.
В інших містах теж є http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP340?pid100=&srch=%2F%E2%F3%EB&pt001f01=900&rej=0
а на рахунок офіційних назв, бачив у Києві неодноразово будинки з нумерацією 14/35, де перший номер - по вулиці, з якої сторони табличка, а другий - з іншої кутової. Підозрюю, що в той же час з іншого боку може бути присутня 35/14.
Ні, 35/14 з іншого боку немає. Точніше не зустрічалося
В Києві якраз все добре з кутовими будинками. Навіть таких варіантів як в Чернівцях(окремі алресні таблички по кожній з вулиць) немає
Мне интересно как еще разделить Фрунзе/Тепличную. Дома обоих улиц стоят на 1 и той же проезжей части. Думаю вся путаница появилась, когда в конце 80-х там строились новые дома поверх частного сектора.