Czy jest ktoś, kto by zrobił ikonkę steppera w SVG, która na 14px wygląda rozsądnie? Można by ją wykorzystać do stacji fitness oraz klubów fitness, ponieważ znalazłem, że stepper akurat występuje w obu typach:
Nie wydaje się Wam, że waterway=ditch na z13 to trochę zbyt “wcześnie”? Przykład: http://www.openstreetmap.org/#map=13/54.2066/19.1275
No chyba, że tylko w tym rejonie jest takie ekstremalne zagęszczenie rowów…
Wizualnie niewiele zmienia - jest tylko specjalna ikonka dla shop=tyres (wulkanizacja), nazwy lotnisk zostały przeniesione pod ikonę, a na z10 są wyświetlane tylko niektóre z nich (w domyśle - ważniejsze). Natomiast najważniejsza wiadomość jest taka, że nie wiążemy już sobie rąk zgodnością z serią v3, która wstrzymywała rozwój stylu, i w następnym wydaniu powinno się już zmienić wyświetlanie średnich poziomów zbliżenia i kolor wody.
Właśnie dodałem do głównej gałęzi kod przenoszący wyświetlanie tabliczek pamiątkowych na z19 - z odpowiednio skromniejszą ikonką - i mam prośbę o dodawanie tego tagu do odpowiednich pomników (obecnie wszystkie widać na z17). Dla mnie osobiście to jest o tyle ważna zmiana, że w Warszawie aż się od roi od takich tabliczek i po prostu przestałem je dodawać w terenie, bo w niektórych miejscach by sprawiły, że mapa zrobiłaby się nieczytelna.
A może dało by się zrobić tak by tabliczki nadal wyświetlały się poza miastami na z17? Może w jakiś sposób powiązać go wraz z population. Coś na zasadzie im population niższe tym wcześniej wyświetlamy.
A dyskutowaliście nad renderingiem crop=…?
W Nepalu przykładowo jest tak, że plantacje herbaty jak już są, to zostają przez dziesięciolecia chyba że zniszczy je jakiś kataklizm. Tagowanie to crop=tea.
Najczęsciej to samo jest z uprawami ryżu: jeśli jakiś teren się do nich nadaje to uprawia się właśnie to. To samo z plantacjami drzew kokosowych czy pomarańczowych. Akurat u nas w Polsce to dotyczy najprawdopodobniej jedynie winnic.
Możesz założyć bilecik, ale jak sądzę główny problem to będzie opracowanie odpowiednich ikonek dla wzorków na farmland, bo chyba tak to trzeba zrobić. Muszą być małe (ok. 9-10 pikseli), monochromatyczne, zrozumiałe i odróżniać się od siebie nawzajem. Brzmi jak wyzwanie dla grafika…
Hmmm a może nie mieszać nic w zapytaniu sql i nich sobie póki co pobiera wszystkie obiekty jak dotychczas, natomiast samo wyświetlanie w amenity-points.mss w jakiś sposób powiązać z admin_level i population.
Coś wedle tego
generalnie wyświetlaj od z16
a) dla population > 50000 & admin_level=8 od z17
b) dla population > 100000 & admin_level=8 od z18
c) dla population > 250000 & admin_level=8 od z19
Zapewne problemem będzie to, że population jest raczej przywiązane do place, a nie relacji boundary, ale może by dało się to jakoś powiązać?
Problem jest bardziej ogólny, bo dlaczego ma niby dotyczyć tylko tabliczek? Co ze stacjami paliw, sklepami, krzyżami, restauracjami i innymi obiektami? Nie wiemy też (w tym ja) po czym technicznie rozpoznawać teren mocno zaludniony, o tym też jest ten bilecik i tam jest sens kontynuować dyskusję.
Bedę uparcie sugerować, żeby uzależnić wyświetlanie ikony od liczby danych obiektów na kafelku. Tzn, jeśli w okolicy jest jeden sklep spożywczy, to go wyświetlamy, jesli jest ich pińcet, to wyświetlamy je dopiero na większym przybliżeniu.
W związku z tym, że w końcu został przyjęty kod który wyświetla nazwy linii kolejowych, warto zrobić generalne porządki w tych nazwach. Pewnie najbardziej popularnym błędem jest używanie “name” zamiast “railway:track_ref” dla opisu torów na stacjach (tylko uwaga: nie “ref”, bo to jest tag przeznaczony dla numeru całej linii):