a na dodatek wstępnie chyba osiągnęliśmy zgodność opinii w sprawie oznaczania terenów innych niż szkoły i szpitale (czyli różne instytucje społeczne, policja, straż pożarna itp.) - wygląda na to, że zamiast wszystko malować na żółto albo dodawać kolejne kolory wypełniające aż się zrobi tęcza po prostu zaczniemy używać kilku kolorów na obwódce terenu:
I jeszcze jedna porcja obrazków z porównaniem obecnego i opracowywanego przez Mateusza stylu wyświetlania dróg - wizualnie trudno mi się nawet o cokolwiek przyczepić:
Wtedy trzeba by znaleźć nowy styl dla tuneli. Osobny kolor dla krawędzi działa tylko na bardzo wysokich poziomach zbliżenia i/lub skutkuje wyjątkowo brzydką mapą.
Co do komentarzy - najlepiej by trafiały na Githuba. Zobaczą je wszyscy, nie tylko ja. I też zauważę je wtedy w ciągu kilku godzin, nie w ciągu kilku tygodni.
No to się zaczęło… Andy Allan poruszył temat tego, co chcemy w ogóle wyświetlać na domyślnej mapce i na jakich zasadach ma to być, więc szykuje się Wielka Kołomyja Elementarna :
http://www.openstreetmap.org/#map=10/53.1468/18.1563 - na tym powiększeniu pomiędzy nazwami Bydgoszcz i Osielsko widać granice parków rozrywski i zoo. A na takim powiększeniu taki brązowy punkt rzuca się w oczy niepotrzebnie. Ktoś jest w stanie to zgłosić tam gdzie trzeba?
Szczęśliwie udało się z grubsza wymyślić jak sobie radzić z tym, że fontanny potrafią być zarówno małe, jak i w postaci całych kompleksów dysz i basenów, tylko muszę znaleźć czas, żeby to spróbować zakodować - chyba że ktoś spróbuje wcześniej, bo leży to już od miesiąca:
Mam prośbę o pomoc - czy jest jakiś w miarę prosty sposób (skrypt, wiersz poleceń albo jakieś narzędzie), żeby wyekstrahować dane z całego świata, ale tylko elementy widoczne na domyślnym stylu na poziomach 1-6 (ew. do 7)? Przymierzam się do porządków na tych poziomach, więc musi być cały świat, ale nie chcę sobie zarżnąć komputera zbędnymi danymi.
na ładowaniu do bazy zeżarło 4GB ramu, zeżarło 60GB dysku na swap file, zeżarło jeszcze kilka GB na plik tymczasowy, po czym po ponad 20 godzinach i tak wywaliło się z
Sadzac po liczbie wezlow, drog i relacji, w trybie “slim” (-s) powinno to byc calkiem wykonalne na srednim komputerze. Teoretycznie ten tryb jest wolniejszy ale wiecej niz dwa dni nie powinno zajac nawet na tradycyjnym dysku, na SSD mysle ze nawet mniej niz 20h.
A czy ktoś (z was na przykład) mógłby spróbować takie dane przygotować i wystawić? Oczywiście sam też mogę to zrobić, ale sprzęt mam słaby, a przede wszystkim chciałbym się skupić na samym stylu i ogólnym łączeniu różnych kropek w OSM, bo naprawdę jest co robić.
Jedyny parametr ktorego nie uzywalem to --multi-geometry, nie wiem skad taka roznica. Na openstreetmap.pl import Europy (ok. 3x wiecej wezlow, 12x wiecej drog i relacji o ile pamietam) nie przekroczylby 10GB ram+swap (nie liczac -C). Aktualne i kompletne dane sa tam tylko dla Europy a globalne sa nieaktualne, przefiltrowane pod wzgledem z<10 i maja uproszczone geometrie. Nie mam zasobow na wiecej danych ale jesli te Wam wystarcza to mozecie tam wykonywac eksperymenty, obawiam sie ze wymagaloby to dostosowania zapytan w stylu.
Chyba taka propozycja padła (zamiast zabaw z kolorami brzegów), ale szczegółów już nie pamiętam - najlepiej zajrzeć do wątku o poprawie stylu dróg na GiHubie.