Sowieso een grappig wikipediaartikel; de tekst onder het kopje “Architectuur” is tegenwoordige tijd, alsof de kerk nog bestaat.
Er zijn al best veel dorpen/stadjes weg zo te zien. Immerath ligt linksonder.
Het land van Garzweiler (op de kaart uit 1815 Gartzweiler) is terug maar het dorp is weg. Rechtsonder Koenigshoven is ook pleite.
Gecorrigeerd (mooi gedaan die link naar de Tranchotkaarten)!
De vraag is nu: waar is de link naar de actuele OSM database in wikipedia te implementeren, het is mij nog niet duidelijk waar dit gebeurt. Maar ik begrijp dat dit een op te lossen melding is voor de wikipediagemeenschap en niet voor de OSM-gemeenschap.
Ik vermoed dat de wikipedia-user die een osmsnapshot heeft geexporteerd en de slipmap heeft geimplementeerd voor wikipedia nu met andere dingen bezig is.
Als je in het wikipedia artikel niet op “kaart” klikt, maar op de coördinaten die ernaast staan, kom je op deze pagina
Hier staat een actuele link naar openstreetmap.org
Ik zie dat wikipedia de link naar de transportmap van osm.org gaat.
Wil je de standaard layer, dan kun je deze layer aan de rechterzijde activeren door de standaard map te selecteren.
Weet ik, maar dat is het punt niet, de OSMkaart is actueel, de OSMsnapshot die in (kaart) wordt gebruikt moet worden bijgewerkt, en dat is een taak voor de wikipediagemeenschap.
Als ik op “kaart” klik (rechtsboven naast de coordinaten dus), dan verschijnt een kaart waarop de kerk nog staat. In die kaart zie je rechtsboven een plus-teken staan en als je daarop klikt dan zie je een aantal andere kaart-layers verschijnen. De 2e daarvan verwijst naar osm.org, de eerste (die je dus standaard krijgt te zien) toont een andere rendering, maar het is geen afbeelding die je zou kunnen vervangen. Het is wachten totdat ook deze kaartrendering wordt ge-update, en op dat proces heeft de wikimediagemeenschap geen invloed.
Je kunt ook nog andere layers uit dat lijstje kiezen, en ik zie o.a. deze (de standaard, nog mét de kerk):
maar dus ook deze, en die klopt helemaal want dat is de actuele osm.org rendering:
Ah mooi, had ik nog niet gezien. Volgens mij is de default base layer met (kaart) een snapshot uit 2014 van de osm-database op een wikimedia server, dus moet een wikimedia techie de update importeren op die server.
Ik zoek verder wie dat zou kunnen doen, want het begint nu wel heel erg uit de pas te raken.