Львів і область

А правило в мене одне по якості - лнії мають бути рівні і максимально точно відображати контури будівлі. Якщо це не можливо зробити на якійсь будівлі то ліпше не робити взашалі ніж якесь гівно малювати. Особливо подивіться на площу ринок - таке враження що ведмідь лапою малював.

І до речі я не матюкався - мудак це не матюк http://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%BC%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BA

Для того щоб лінії були рівні і не зєднувати їх від руки є http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/BuildingsTools
http://www.youtube.com/watch?v=DEQo4Jm-aPY
і особливо http://www.youtube.com/watch?v=4FZF1LycbHQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Uq44dvNKgJc&feature=related

І ще одне - не копіюйте напрями руху по дорогах з карт Гугла, особливо це стосується вїздів на заправки - вни в основному в Гугла не правильні.
На Майорівці вже виправив. Решту не буду більше чіпати - бо знов блять скажуту шо перемальовую, тому я більше далі майорівки мапити не буду.

Дякую за відповідь, я власне і роблю спробу розібратись. Прокоментую.

Це питання стосувалось сервісів на яких джентельмени можуть помірятись ЧСВ і натяком на питання чи агресія не пов’язана саме з цим. На це питання вже відповіли раніше і думаю не потрібно так сильно його цитувати.
Я би краще цитував ось це речення

Далі

Нажаль я власне не вловив різницю :(.
Я не Нео з матриці, щоб відрендерити карту в голові і зразу зрозуміти хто правий, а хто ні.
Так тут видно що трохи тегів видалено (засуджую цей факт), але форму теж хотілось би бачити.
Може той театр був у вигляді пентаграми намальований чи т.п.
Саме для цього я і задав питання:

А в тому що процитовано, я виділю 1 слово чіткіше, це слово “Якщо
Показати малюнок як було і як стало і всі чудово розберуться.

Щодо масових видалень - бажано почути відповідь ikovaltaras.

Підтримую

Ящо на будинку немає тегів і він був зображений неточним квадратиком, непевне лекше видалити і перемалювати (був схематичний → став точний). Якщо DimaZ не хоче такого покращення, бо падає його рейтинг на якихось сервісах - нехай скаже, тоді і вирішимо що робити в такій ситуації.
Якщо будинок складний, чи має теги - тобто на нього було потрачено більше роботи, краще редагувати.

Якщо це редагування, не знищуються теги і т.п. - то чому би і ні. Має людина час і натхнення :slight_smile:

Частина 2 :slight_smile:

Виправлення мало би влаштовувати всіх.
Додатково спробуйте пораду

Далі

Не погоджусь, краще схематично, щоб працював наприклад пошук по номеру будинку. Потім хтось вдосконалить.
Але це теж предмет дискусії, бо я маплю там де супутник, ще не скоро пролетить, а нумерація хай би була вже. Варто послухати думки інших.

До ikovaltaras - пара скріншотів як було і як стало - дуже допомогли би.
Ну і дайте відповідь на питання опонента, особливо за масові видалення, а він хай відповість на ваші питання.

Від себе:
ikovaltaras, ви ж не Тягнибакс, який може похамити і потім доказувати, що його слова мега цензурні

Навіщо цей недо-троллінг ?

Всім дякую за увагу :sunglasses:

Наче все нормально було з Оперою, може статуї на стінах не були замаплені :slight_smile:

А тепер серйозно - видаляти чиюсь роботу без справді вагомої причини (як то - будинок знесено, ліс зрубано) - неввічливо. Система контролю версій була придумана, щоб можна було бачити історію розвитку об’єкту, а не щоб видаляти і малювати поверх своє. Це не ЧСВ чи якісь способи побачити свою значимість. Тут я цілком на стороні DimaZ.

Якщо не подобається точність даних, їх завжди можна поправити. Тому припиняйте війни і займіться улюбленою справою

+1. Недаремно я, коли писав Reverter, особливу увагу приділив тому, щоб у об’єктів, відновлених за його допомогою, зберігалась історія. Для цього спеціально довелося перелопатити купу коду в ядрі JOSM, а прямого доступу до нього в мене тоді не було.
Тож плюсую Replace Geometry замість простого видалення+перемальовування.

+1

Я завжди, коли бачу неточно нанесений об’єкт, навіть якщо він має лише один теґ, намагаюсь його виправити, а не вилучити і Replace Geometry дуже допомагає в цьому залишаючи всю історію правок.

Шановні користувачі! Перш за все, давайте поважати працю, та час свій та оточуючих. Україна - країна велика, місця вистачить всім. Не відлякуйте новачків своїми діями та бездіяльністю. Сили та час, витрачені на сварку на форумі, краще переведіть на вдосконалення та покращення OSM. Wikimapia, НЯК - ведіть свої рейтинги там, а в OSM краще один якісний об’єкт, аніж сторінка нецензурщини на форумі.
P.S. Після подібних сварок бажання мапити зникає зовсім, тому-що думка про те, що мою працю хтось просто знищить одним натиском клавіш, замість того, щоб вказати новачку на помилки та допомогти в редагуванні, виносить мозок.

Хто знає де можна завантажити останні .osm (xml варіант) для Львова? Мені потрібно дізнатися де я можу періодично завантажувати цей файл.

Lviv.osm ви навряд чи десь знайдете готовим, але можете отримати його самостійно з більшого дампу.
Для цього знадобляться:

  • дамп України в pbf-форматі: geofabrik.de або gis-lab.info (оновлюються щоденно)
  • getbound.pl щоб отримати poly-файл кордону міста з осм-даних Relation: Львів (2032280):
    getbound.pl 2032280 -o Lviv.poly
  • Pbftoosm який витягне з дампу України Львів і сконвертує в .osm:
    pbftoosm.exe -B=Lviv.poly -i=Ukraine.pbf > Lviv.osm

вирізок менших за Україну навряд чи знайдете, а тим паче міста… можу запропонувати вирізати самостійно з дампів, але можливий відрив даних - доба.

кроки приблизно такі:

  1. скачати рілейшн кордону Львова
  2. зі скачаного видалити все, крім власне кордону (здається, зліплювати його в одну лінію не обов’язково)
  3. зберегти як osm-файл
  4. скачати і встановити в себе activeperl, скачати і запустити файл http://svn.openstreetmap.org/applications/utils/osm-extract/polygons/osm2poly.pl з параметрами - свій осм.файл. Якщо є бажання, можна це зробити без perl та цього скрипта - в poly-файлі має бути формату:

polygon 
1
   2.494710E+001   4.772922E+001
   2.492146E+001   4.772615E+001
....
   2.494710E+001   4.772922E+001
//точки полігону по порядку, остання і перша повторюються
END
END

  1. скачати і встановити java, osmosis
  2. скачати UA.osm.pbf з http://gis-lab.info/projects/osm_dump/
  3. запустити osmosis з параметрами (не згадаю, які саме) - виріже потрібну ділянку.

у майбутньому треба буде повторювати лише кроки 6 та 7.

/// приємно розуміти, що це не єдиний шлях і що є простіші :slight_smile:

Доброго дня, допоможіть, будь-ласка, де можна знайти адресну прив’язку Львова та області в текстовому файлі.

дякую Larry0ua та dudka - допомогли обидві поради :slight_smile:

хтось ще міняє цей документ?

ніби, дозвіл редагувати відкрив усім але…(

Кульпарківська не повинна бути primary?
я б сказав, що вона не поступається важливістю Зеленій чи Шевченка

Всім привіт!

Мене звати Світозар, і я тут недавно. Прийміть в общину :smiley:
Наразі потрохи вчуся і здебільшого схематично правлю немаплені райони карти та додаю пішоїідні маршрути, що є приємним для пішохідної навігації по місту. Наразі я не в Україні, тому “в полі” допомогти, на жаль, не можу.
З софту:
Пишу треки смартфоном під андроїдом, прога OSMTracker, редагую їх (деколи) за допомогою GPXEditor.
Дуже шкода, що OSMtracker вже не розвивається нормально і автор не відписує, а так програма непогана.
При редагуванні карти юзаю JOSM, звичайно.
Тішусь картою за допомогою OsmAnd :slight_smile: В них наразі є баг по загрузці GPX на сервер. Розробники повідомлені.
Якщо можете запропонувати якийсь кращий софт (чи хард :)) - пишіть.

Щодо проблем з визначенням точного розташування і поділу будинків, то дійсно тут на мою думку важко однозначно щось сказати для історичної частини міста. Можливо доцільно мапити схематично, і добавляти тег fixme=set␣better␣denotation або resurvey. Потім можна при бажанні фільтрувати такі будівлі і уточняти їх розбивку, походу знімаючи тег. Погодьтесь, пусті квартали на карті все ж виглядають трохи дивно.

Щодо транспорту, є чоловік, котрий займається подібним, і розвиває софтину Транспорт Львова. Можна було б з ним зв’язатись і працювати разом, бо в нього якась БД вже є, і періодично вносяться зміни, як я бачу.

Ще мрію внести в OSM маршрути в Карпатах, джерела, місця ночівлі і т.д. Трохи боюся напливу … ну неадекватних людей, скажем так. Бо буде
“Не можна їхать
В неділю у ліс
На пікніки,
Нема цього лісу.
Ху-хулігани-гади
Вбили коня,
Збили росу.
Вчинили пожежі.”

…щось таке. Але заспокоюю себе тим, що то є все спільне, і такі люди далі турбаз особливо в ліс не йдуть.
База даних POI в GPX є, треба тільки попросити дозволу.

Повторюсь, віЛьвові мене нема, маплю дистанційно. “В полі” маплю зараз Гамбург.
Якщо щось роблю не так - кажіть одразу. Конструктивну критику люблю.

Кращого аніж це не знайшов. Головне розібратись з софтинкою і функціоналом сайту.

Пусті квартали - не добре.
Замалювати весь центр міста з тегами fixme -ще гірше.
Таким чином ми створимо собі та іншим ще більше роботи.
Думаю, що обмалювати квартал і проставити адреси усіх будинків - це добре!
Якщо когось кортить промалювати будинки з суперточністю - тоді рулетку в руки і гайда :slight_smile: