Я продивився мапу Києва, і помітив, що кожний підписує школи так, як йому зручно. Мені здається варто прийди до якогось певного стандарту у підпису звичайних загальноосвітніх шкіл. Я пропоную назву школи писати, як “ЗОШ №Х”, але може хтось має інші пропозиції? Мені просто здається, що скорочення СШ, тобто “середня школа” - вже застаріло, ніби то зараз їх називають офіційно “загальноосвітня школа”.
Вибачте, якщо з приводу цих назв вже домовились :). Я тільки нещодавно зареєструвався, шукав, але ніби не знайшов прийнятого стандарту.
Я, поки що, називаю школи name=Школа №* і все. Офіційні назви шкіл та інших установ, особливо коли вони занадто довгі пропоную позначати теґом http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:official_name, тоді буде official_name=Загальноосвітня школа №*… або Гімназія чи Ліцей…, дуже багато нині варіантів.
Огорожа відображається за допомогою теґу barrier=* і не чим іншим. У andygol цей теґ є, і огорожа відображається.
Друге питанне що relation дублює інформацію: можна вважати, що все всередині багатокутника amenity=school належить до складу школи без будь-яких зв’язків.
А чи насправді є потреба у слові “школа” для теґу amenity=school та “дитячий садок” для теґу amenity=kindergarten? Мені здається, що якщо це загальноосвітня школа, то досить писати тільки “№123”, для початкової писати “початкова №123” (або “№123 початкова”), та для інтернату, ліцею писати “Інтернат/Ліцей №25”.
Мапа повинна бути зрозумілою для людей. Так як соціальні об’єкти позначаються на мапі однаковими кольорами, товщиною границі, виникає непорозуміння: чи це лікарня №2, чи ясла №2, чи просто дитсадок №2, чи школа №2?!
Не видно??? Колір окантовки помітно відрізняється від звичайної червонуватої окантовки amenity. Може бути вони накладаються друг на друга, але я вважаю, що в будь-якому випадку це проблема рендера, а не даних.
У першому випадку маємо:
полігон -
* barrier: fence
у якому на відстані декілька пікселів вкладений інший полігон
* amenity: school
* name: Школа №17
* name:en: School 17
* name:ru: Школа №17
* official_name: Спеціалізована середня школа І-ІІІ ступенів №17
у другому випадку:
* amenity: school
* barrier: fence
* name: Школа №141
один полігон має всі ті теги що мають два полігони у першому випадку окремо.
Ось і вся різниця. Таким чином рендер відтворює у першому випадку два полігони, у другому один і огорожу там видно, є чорна смуга. Якщо внести пропозицію (або самим допилити рендер) то можна зробити так, щоб другий варіант виглядав на мапі так як перший - зовнішній контур буде показаній чорною лінією (огорожею) та поруч з нею червоно-рожевою (межею amenity: school).
На використанні зв’язків я не наполягаю, але, у разі потреби, можна працювати лише з об’єктом «Школа», зібраним у зв’язок, в JOSM можливо завантажити за ідентифікатором тільки його і більше нічого зайвого.