dimonster Чорновик Чернетка
Згоден. Виправив. Ще які зауваження будуть?
До речі, в мене виникла ще одна думка: може для полегшення класифікації міських вулиць згодиться такий параметр як інтенсивність транспортних потоків на них?
Адже навряд чи на primary буде 10 авт/годину, а на residential 1500 авт/год.
На поточний момент зауваження лише одне, а саме до інструменту в якому створено діаграму :). Краще для цього використовувати, щось інше, а ніж Word.
Може сьогодні ввечері перемалюю в «Dia» або «FreeMind»
Dia дозволяє експортувати діаграми у безліч інших форматів (jpeg, pdf, png та т.і.)
Взагалі для таких речей краще всього підходять Ментальні карти
Зробив тим інструментом, з яким звик працювати.
Ну, тут як у анекдоті, де один хлопець просить дядька зав’язати йому краватку. А той каже: “Добре, зав’яжу, тільки ти лягай на лаву”. Хлопець здивувався, але ліг. Дядько зав’язав йому краватку. Вийшло охайно й красиво. А хлопець питає “А навіщо було мені на лаву лягати?”. А дядько йому: “А я в морзі працюю, тож зав’язувати краватки у інший спосіб не вмію”.
Крім того, той самий Word є в будь-кого. Скачав-відкрив-роздрукував-повісив перед очима. Хоча іноді у ворді ті написи можуть “попливти” або сам собою змінтися шрифт, або відступи від рамочок самі собою можуть збільшитися, обрізавши букви.
Я б не був таким категоричним. У мене, наприклад, в господарстві і windows немає вже багато років
Будь в кого (в усякому разі хто працює з OSM) зараз є інтернет, і онлайн-інструменти були б найзручнішими.
Ті ж самі Mind Maps - в онлайні є з чого вибирати, та й користування ними інтуітивне, не складніше за Word.
Сам користуюся двома такими: http://mind42.com/ (простіше, зате ніяких обмежень не накладає), http://www.mindomo.com/ (красивіше, але безкоштовно кількість мап обмежена по-моєму, десятьма).
І вибір цими двома не обмежується.
ну, судячи з псевдоніму на форумі, це без сумнівів.
А опенофіс (лібреофіс) у вас є? В мене OpenOffice.org 3.3.0 (під віндовсом) відкриває той документ нормально.
А онлайн-інструменти тут не потрібні. Ми створимо остаточний варіант цієї схеми. Він буде висіти на вікі. А ми будемо давати посилання на нього усім новачкам (та й досвіченим маперам він теж у нагоді стане. Може, холіварів поменшає ). Нехай роздрукують та повісять біля своїх моніторів. Щоб не малювали living_street та track де заманеться.
dimonster, насправді було б набагато зручніше його зараз імпортувати на Google Docs, і продовжити обговорення та редагування там.
Я не заперечую щодо імпортування на Google Docs або ще кудись. Якщо хтось знає ліпший та зручніший інструмент чи сервіс - будь ласка, спробуйте імпортувати.
Вчора переніс класифікацію до FreeMind. Відразу виникло кілька питань. Чому починаємо з автомагістралей?
На мою думку, треба починати алгоритм з trunk — це основні «опорні» дороги. Автомагістраль це той самий trunk, але з певними відмінностями. Той самий motorroad=yes ми додаємо до trunk або до primary. І ще кілька зауважень. Спробую сьогодні намалювати блок-схему в Dia, (так щоб все вмістилось на аркуш паперу)
а можна подивитися?
Починаємо з того, що можна легко та однозначно класифікувати за якоюсь однією чіткою ознакою. Тому спочатку йдуть автомагістралі, велодоріжки, житлові зони. Бо там достатньо наявності знаків.
https://dl.dropbox.com/u/95178454/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.mm - файл для FreeMind
https://dl.dropbox.com/u/95178454/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.jpeg - краще відкривати будь-яким оглядачем малюнків (4607*906 точок)
тут схема розповзлася як восьминіг
Спочатку навіть неясно звідки починати. А ще не видно “так” та “ні”.
тут схема розповзлася як восьминіг
Спочатку навіть неясно звідки починати. А ще не видно “так” та “ні”.
Так, є таке, але інтелект-картки (FreeMind) корисні для обробки певного питання.
Саму схему почав малювати в Dia, там буде вже більш наочно, і, трохи по іншому ;), думаю, що поміститься на 1 аркуш А4.
https://github.com/Andygol/osm-highway-tag/blob/master/%D0%97%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D1%82%D0%B5%D2%91%D1%83%20highway.dia
верхний правый бабл в синем поле имеет только один выход == он лишний
Ну, нехай буде в dia, якщо спільноті так зручніше. Але давайте виправляти помилки:
- з бубля “дорогою можна проїхати звичайним авто?” виходять дві лінії “ні”. Так неможна.
- з бубля “Дорога позначена знаком Автомагістраль ?” лінія “ні” роздвоюється. Треба преробити.
- ми забули про коловий рух. Треба десь вказати, що статус кільця має дорівнювати найвищому статусу серед усіх доріг, що до цього кільця приєднані.
- з бубля “дорогою можна проїхати звичайним авто?” виходять дві лінії “ні”. Так неможна.
Чому?
- з бубля “Дорога позначена знаком Автомагістраль ?” лінія “ні” роздвоюється. Треба преробити.
Як? Варіанти?
- ми забули про коловий рух.
Це зайве.
верхний правый бабл в синем поле имеет только один выход == он лишний
Так саме, варіанти, як переробити?
Вся ця схема нічим не відрізняється від http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc тільки зібрана трохи в іншій послідовності. Та має менше тексту
Чому?
Бо втрачається логіка роботи блок-схеми. Суть у тому, що будь-яка людина, відповідаючи сама собі на питання в схемі, однозначно отримує вірне значення тегу highway. Без розмірковувань “там грунтовка, значить track. Але ж це дорога до сусіднього села. Значить tertialy. Ні, може unclassified.” або “це вулиця з житловими будинками, там люди живуть, напишу living_street”.
А у вас у першому ж бублі незрозуміло, куди ж йти після “ні”: за верхньою лінією чи за нижньою. І що робити у випадку, якщо на питання “Стежка, прохід можливий лише пішки?” відповідь “ні”. ?
І що робити з Автомагістраллю після відповіді “ні”? Писати trank чи не писати, а йти вниз до іншого бубля?
файл для Dia на GitHub`і
Добре. Тепер треба його виправити, щоби схема була така ж як і в моєму вордовскому файлі.