Як правильно вказувати адресу ?

Достатньо addr:suburb. Окремим запитом можна витягнути всі suburb, що належать місту з name:lang і звязати їх по name = addr:suburb

В мене була думка зробити аналогічний конвертор на Делфі та з використанням СУБД. Може воно б працювало швидше, ніж інтерпретований Перл, та могло б “пережувати” великі шматки мапи. Та навряд чи я таке зможу “осіліть” :frowning:

В Україні на сьогодні можливо і не потрібна така інформація, але ж цей тип відношення може використовуватися в усьому світі. В Німеччині, наприклад, пункти прийому склотари в основному контейнери, вони мають свій номер (ref) і мають постійне місце розташування. Їх можна додати у відношення вулиці як assosiated, і потім можна було б шукати такі точки на якійсь вулиці. Звичайно можна шукати по близості до дороги, але тоді і будинки з адресою можна було б так шукати - а тут Ви самі знаєте, що не завжди виходить коректно знайти бажаний об’єкт.

Потрібна допомога. Не знаю як правильно вказувати адресу для ЖК. Зараз там в нумерації декілька варіантів вже існує, хочу привести до ладу.

Є такий собі ЖК “Комфорт Таун” в м.Київ, територія ЖК має адресу: вул.Регенераторна, 4 http://osm.org/go/0jflbYRSR-
На території на даний час знаходяться 18 будинків(будівництво ще не завершене) В паспорті в розділі прописка і тех.паспорті БТІ адреса мешканців зазначена як вул. Регенераторна, 4, кв.X-YYY (без корпусу) Під X-YYY розуміють, що то будинок X(1…18), та квартира YYY(1…ZZZ). Тобто 1-111 і 2-111, то різні 111-і квартири в різних будівлях які знаходяться порізно але мають спільну адресу вул.Регенераторна, 4

Що маємо:

  • для більшості будинків тег addr:housenumber має значення 4 1-2(формат H X-P),
    де H-у всіх дорівнює 4, X-не явний номер будинку витягнутий з номеру квартири, P-під’їзд?!) Не знайшов де вказано, що можна так зазначати, да і відрендереним це виглядає не зрозуміло.

Що знайшов:
  1. На прикладі сусідньої країни RU:Key:addr:housenumber "Корпус и строение дома следует указывать в формате “48А к2 с1” - дом номер 48А, корпус 2, строение 1."
    Можна використати щось схоже на “строение 1(с1)”

  2. Вписати в addr:housename для кожного будинку номер. Тут виникає питання який це буде мати вигляд після рендерінгу на osm(чи буде на будинках addr:housename тег - як перевірити?)

Можна лишити і привести все до вигляду 4 1-2(формат H X-P).
Хтось стикався з таким? Де почитати як правильно? Може хтось знає як краще зробити?

dustin
питання щодо цього ЖК вже виникало: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=401932#p401932, були пропозиції, але ніхто не взявся привести все до ладу.

dustin, скажу про подъезды:
Они обозначаются точкой на полигоне здания. Теги такие:

entrance=* - показывает, что это вход (в данном случае - в дом). Какой тег entrance=* выбрать? Кто-то использует entrance=staircase, хотя он не был принят через пропозал; и я не уверен, что он предназначен именно для подъездов. Я же использую entrance=yes. На правильность не претендую. Тоже хотел бы узнать, как все-таки правильно обозначать подъезды.

ref=* - номер подъезда (среди других подъездов этого дома).

addr:flats=* - номера квартир, расположенных в этом подъезде. Например: addr:flats=73-108.

Поэтому: номер подъезда из addr:housenumber (буква Р у тебя в сообщении) нужно убрать. Подъезды обозначить точками, как я описал выше.

Пример для подъезда
http://ctown.com.ua/upload/forum/ca230e9329d8fd4aa040881bb758a6ba.jpg :
entrance=
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
* (обычно пробелы не ставятся, но здесь, я считаю, из нужно поставить, чтобы не было путаницы)

P. S. Номера подъездов и квартир отображаются на слое MapSurfer.NET.

ну і відповідно addr:flats=286-329

Дякую за поради.
Перечитав гілку, де підіймали цю тему. Почну запитання з простішої для мене теми.

На рахунок під’їздів, як зазначав vicel входів до кожного під’їзду від 1 до 2, хоча насправді їх буває 3. Спробую пояснити детальніше.
Один з них є “головним”, бо встановлено домофон і відвідувачі без брелку можуть “набрати” квартиру лише з тієї сторони, де є панель з клавіатурою, а вона є лише з однієї сторони входу в будівлю(в перших будинках точно так). З іншої сторони можна зайти тільки з брелком. Добто доставка і гості мають прибувати, бажано, на “головні” двері. Також, до під’їзду(не знаю чи в усі, потрібно буде додатково перевірити) є окремі двері для людей, які пересуваються на інвалідних візках(ці двері позначені відповідними наклейками, весь час зачинені механічним замком) Всі вони ведуть в під’їзд на перший поверх.
Думаю, краще організувати так:

вхід з клавіатурою домофону
entrance=main
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private

вхід лише по брелку
entrance=service
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private

вхід для людей на інвалідних візках
entrance=main
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private
wheelchair=yes

Запитання:

  1. Чи допоможе розділення entrance=[main|service] для навігаційних програм? Чи буде видно на мапі?

  2. Мені не подобається addr:flats=5-286 - 5-329 бо може зламати логіку в якійсь програмі, яке це буде парсити.
    На поштових скриньках вказується нумерація без префіксу, на дверях мешканців теж. На вказівниках на території і на самих будинках вказується з префіксами. Для поштарів теж бажано з префіксом, бо плутають частенько і кореспонденція не до тих потрапляє. Цікаво, чи аналізує їх якась програма?
    Можна замінити на:
    286-329 просто, але не відповідає дійсності
    5‒286-5‒329(використовуються U+2012 замість U+2013) можливо не зламає логіку, якщо не пихатимуть в integer, але має кепський вигляд
    5-286…5-329 не реальний варіант бо потрібно якость стандартизувати?
    Варіанти?

  3. Чи потрібно зазначати access=private для входу з домофоном і по брелку?

Тут навіть не знаю. Просте рішення проблем, та ні перше ні друге не відповідає дійсності. В паспорті на штампі місця проживання в полі “корп.” - пусто, як і в документах БТІ не має корпусу. Квартир з номером 10(якщо без префіксу “будинку”) за адресою “вул.Регенераторна, 4” буде стільки, скільки будинків(наразі 18 квартир з номером 10)

dustin, спасибо за пояснения.

entrance=service - вход для персонала заведения (например, повара в ресторане или продавцы в магазине). Не думаю, что его использование здесь будет правильным. Лучше, на мой взгляд, использовать просто entrance=yes.

addr:flats=5 286-5 329? Или, как вариант: addr:flats=5.286-5.329.

Поможет. Возможно, не сейчас, а в будущем. OSMAnd уже показывает разные иконки для entrance=main и entrance=yes. Кроме того, в будущем вполне возможна прокладка маршрута сразу до определённого входа.

Я бы ставил access=private только на те, где вход только по брелку (без домофона).

access=destination - для входу з домофоном