Ik heb alle mij nu bekende TOPpen en Natuurpoorten, sommigen ook bekend als Afstapmomenten, als nodes in OSM gezet.
De locaties in de bronlijst (dank aan gpsfietsroutes.nl) waren heel grof, die moesten allemaal verbeterd worden.
Als locatie heb ik aangehouden: de plaats van de zuil, halm of sleutel die aangeeft dat het een TOP of vergelijkbaar punt is.
Alle punten heb ik individueel nagelopen en gecheckt met wat er eventueel al in OSM stond, en allemaal geprobeerd te bevestigen met publiek beschikbare informatie over de exacte lokatie. Dan heb ik het bijvoorbeeld over de locatieaanduidingen van www.fietsnetwerk.nl, mapillary, diverse luchtfoto-toepassingen etcetera.
Ze zijn nu dus allemaal highway=trailhead, tourism=information, bicycle=yes, hiking=yes, wikipedia=nl:Toeristisch Overstappunt.
Op die wikipediapagina zijn de Natuurpoorten als variant genoemd.
Waar ik een goede toegangspagina per regio (provincie) kon vinden heb ik website=… gezet.
Op OSM kwam ik veel TOPpen al tegen. Met name in de Achterhoek waren er veel goed gemapt. Die heb ik natuurlijk laten staan en er alleen de basistags aan toegevoegd. Ook als er een area als TOP gemapt was heb ik die laten staan. Als er information=map stond (ik heb zelf board gebruikt) heb ik dat laten staan, en ook de description die er vaak bijstond.
Sommige waren tegelijk een rcn_knooppunt, en/of lid van andere routes. Dat heb ik natuurlijk intakt gelaten.
Soms was er in OSM alleen een node, getagd met tourism=information en name=TOP… . Die heb vervangen door mijn variant.
Information (map of board) nodes zonder de TOP naam heb ik laten staan. Met name in Noord-Holland bleken de TOPpen niet meer te zijn dan een groen infozuiltje, vaak neergezet naast een of meer andere panelen.
Toch heb ik niet alles precies kunnen bevestigen. Er waren niet altijd recente beelden en de locatie-informatie op recreatieve sites was heel, heel vaak bedroevend onnauwkeurig. Of nep-nauwkeurig: de zeer precieze coördinaten van het verkeerde punt!
Waar ik het echt niet precies heb kunnen bevestigen, heb ik een fixme=Resurvey… tag gezet, en een note tag. Ik ga daar zelf nog achteraan bij de beheerders. Ik zou het wel heel erg op prijs stellen als mappers de TOPpen met fixme’s in hun omgeving zouden willen mappen, mapillaryen, fotograferen en doorgeven of wat dan ook!
Ik kan niet 100% garanderen dat ik geen fouten gemaakt heb. Mocht iemand iets raars tegenkomen, dan heb ik het liefste dat het aan mij persoonlijk gemeld wordt, dan kan ik het zelf herstellen en kijken of ik diezelfde fout ook bij andere TOPpen heb gemaakt.
…
Sh… ik zie dat ik vergeten ben de note=DONE die ik voor mijn eigen werkproces in JOSM had gezet, weg te halen. Nu staat die in OSM… ik zal hem binnenkort weghalen. [GEDAAN]
…
Vervolg
-
Ik ga gpsfietsroutes.nl de verbeterde locaties terugmelden. Hopelijk kan hij uit de voeten met de data uit een overpass query, dan kan hij het zelf ophalen! Tot nu toe heb ik onder de noemer “samenwerking” alleen gebruik van hem gemaakt, nu alles erin staat is het netjes om hem ook wat terug te geven. [GEDAAN]
-
De verschillende recreatiesites ga ik vragen om hun lokaties ook beter weer te geven, namelijk zo goed dat je het zonder uitgebreide zoektochten in je gps kan laden. Dus niet een dansende ballon op een kaart, en niet een naam van een weg van 5 Km, en niet een weliswaar heel precies adres maar dan van een kontaktpersoon die twee dorpen verderop woont.
-
Ik heb een paar tips gehad over TOPpen die nog aangelegd gaan worden, daar ga ik achteraan.
[GEDAAN; wacht op antwoord] -
Tagging: waar van toepassing toevoegen van *=yes voor andere modaliteiten: kano, paardrijden, skaten, MTB, … (bicycle en hiking hebben alle TOPpen per definitie dus die heb ik er standaard ingezet).