[Sponsor] trail.pl & centuria.pl

Racja, lecz ja też na coś takiego trafiłem, ale na naszej mapie.
http://osm.trail.pl/ol?zoom=14&lat=6406398.32082&lon=2166423.48061&layers=B00FFF
Ale to jest związane z tym, że jeden szlak ma inne oznaczenie lecz ten sam kolor. Może da radę zrobić tak jak jest na mapie compassa.

Podoba mi się również ta ikonka i nazwa szlaku.

To jest akurat ścieżka przyrodnicza. Przyjmuje się, żeby takie ścieżki oznaczać takim samym kolorem jak szlak PTTK od którego zaczynają bieg lub się stykają.
W KPN też coś takiego oznaczyłem: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1389636 można się zastanowić, czy nie używać innych tagów do tego.

To jest możliwe do zrealizowania przez osmc:symbol.
Co do nazw, to w przypadku szlaków biegnących pojedynczo jest to technicznie dość proste, ale waham się. Większość szlaków nie posiada nazw własnych, za to jest w jakiś sposób nazwana w bazie OSM (pieszy zielony szlak Psia Wólka - Burdelowa Góra…). Takie nazwy na mapie zdadzą się psu na budę, a miejsce zabiorą.
I jeszcze coś: jak obecnie wygląda sprawa korzystania przez OSM z bazy śladów TRAILa?

To można wypisywać nazwy typu “Szlak skałek” na podstawie długości nazwy, albo przyjąć od razu jakie osc:symbol wypisujemy.

Temat się skończył na tym, że jest zgoda na ich używanie, można załatwić wszystkie od razu, ale chyba nie ma sensu - ponieważ na mapie przynajmniej widać, których brakuje, a paczka gpxów nic nie mówi.

Czyli trzeba zwyczajnie ściągnąć z www, korzystając z własnego konta na TRAIL?

Jak coś mogę załatwic paczkę gpxów, ale wtedy się w tym pogubimy. Najlepiej po prostu sciągnąc tak jak mówisz :). Tak przy okazji namawiam do uzupełniania wiki ze szlakami http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Turystyka łatwo wtedy znaleźc brakujące i ustalic sobie trasę.

To jeszcze jedno pytanie: mamy jakąś ustaloną wartość “source” dla tych danych?

Nic o tym nie wiem. Ale pewnie “trail.pl” byłoby najlepsze :slight_smile:

Tylko czemu ten znak PKSu jest do góry nogami?

http://www.pieniny-serwis.pl/informacyje.htm

decomposed06:
dlatego, iż, gdy jest normalnie to wygląda jak litera T. Zaskoczę Cię - na mapie papierowej Bieszczad, którą wlaśnie kupiłem, też jest do góry nogami :smiley:

Uważam, że powinniśmy pomyśleć o rozciągnięciu naszego rendera na cały świat; w sensie, że renderować planet.osm, a nie tylko Polskę.
Dzięki temu nasza mapa trafiłaby do mainstreamu (czyli zostala dodana do wielu aplikacji używających OSM)

W pierwszej kolejności przeciągnąłbym renderowanie na Słowację i Czechy. Ponieważ turystyka po polskich górach z naszą mapą jest trochę utrudniona, gdy widzimy tylko teren do granicy.

Gdyby tak było to gdyby był do góry nogami to wyglądałby jak odwrócone T i to nie jest żaden powód by rozpowszechniać złe wzorce. Nie wiem czy się da ale można byłoby zrobić tak, że tam gdzie jest relacja w typie bus tam jest ikona czerwone A w kółeczku a tam gdzie relacji nie ma tam jest znak PKS - tylko nie do góry nogami!

IMO jest to nieistotne.

Pomysł z relacjami jest OK.

Aktualizacje mapy chwilowo zatrzymane do srody lub czwartku, importujemy wiekszy obszar.

Proponuję zaimportować całą Polskę ponownie (chyba, że właśnie to robicie).
Od dłuższego czasu zauważyłem rozjazd pomiędzy danymi w OSM a na naszej mapie. Tak jakby przez jakiś czas nie przychodziło update do naszej bazy.

A nie jest to przypadkiem wina tego, że przeglądarka cache’uje Ci stare kafelki? Może spróbuj sobie odświeżyć mapę za pomocą Ctrl+Shift+R (w Firefoksie)

Ja osobiście nie zauważyłem, żeby coś się zgubiło, ale jeśli jesteś pewien rzuć jakimś przykładem to sprawdzimy.

Na 100% nie jest to problem cachowania. Dwa przykłady z brzegu:

były jeszcze inne błędy, ale już nie pamiętam :slight_smile:

@wajak: ja tez nie bardzo widze jak te dane mogly sie rozjechac, ale teraz trudno stwierdzic czy tak bylo, bo w momencie kiedy napisales ten post, serwowane byly tylko kafelki z cache’u. Jak zauwazysz nastepnym razem cos takiego (nie przed koncem weekendu) to napisz i sprawdzimy skad sie to wzielo.

Zmodyfikowalem tirex-tiledir-map z projektu Tirex i przepuscilem przez niego statystyki osm.trail.pl stan dzisiejszy. Tak wyglada obecnosc kafelkow w cache’u: :slight_smile:

Tak aktualnosc (wiek pliku, im zielenszy tym nowszy – lepsza bylaby animacja)

I rozmiar pliku kafelkow, ktory to jest uzywany do oceny jakosci danych w niektorych serwisach…