[Sponsor] trail.pl & centuria.pl

Nie działa warstwa WMS

Właśnie robiłem aktualizację. Ale na bardziej szczegółowe skale radzę popatrzeć za godzinę-dwie, bo będą jeszcze nowsze kafle - m.in z zabytkami.

OK, a jak dalsze plany? Ta obecna wersja na testowym będzie wrzucana na produkcyjny serwer, czy jeszcze planujesz załatwić trochę błędów.
Szczerze mówiąc łatwiej mi jest szukać błędów na swoim terenie, bo wiem czego szukać, a okolice Wwy na test się oczywiście nie łapią.

A lokalna instalacja nie wchodzi w rachubę? Wiem, trzeba męczyć się z patchem i kompilować ze źródeł, ale za to można przeglądać co się chce i w dowolnej, niezależnej od kafelkowania skali.
Jeśli chodzi o plany, to czekam na opinię odnośnie doboru formatowania czcionki dla miast (ticket #3), jeśli znajdą się jakieś krytyczne błędy to oczywiście je załatwię. Natomiast jeśli chodzi o dodawanie kolejnych elementów, zwłaszcza w skalach “geodezyjnych” (1:5000 i mniej) - nie ukrywam, że mocno cierpi na tym moja podstawowa działalność na rzecz OSM. A tu idzie nie o wysokość budynków czy idealne plany dworców kolejowych, lecz o kartowanie zupełnie od zera, często jedynej jako-takiej cyfrowej mapy dla tych obszarów…

OK, spróbuję postawić to u siebie i posprawdzać.

Jeszcze dla osób, które by chciały sprawdzić renderowanie jakiegoś konkretnego obiektu/kombinacji atrybutów i nie chcą się użerać z mapnikiem:
uruchomiłem możliwość edycji bazy PostGIS (można to zrobić za pomocą dowolnego programu Desktop GIS obsługującego taką bazę, np. Quantum GIS, gvSIG, uDig i inne) za pomocą następujących parametrów:
host 78.47.230.13
port 5432
user vandal
password sandb0x
database gis

wystarczy wybrać sobie jakiś “łysy” obszar, gdzie nie ma szczegółowych kafelków (polecam woj. opolskie, tam jest raczej pusto) i rysować do woli. Kafelki można potem wyrenderować na żądanie, powiększając wybrany obszar na www. Jakby nie chciały, podajcie współrzędne - postaram się zaradzić.

Widzę że pojawił się obrys wód powierzchniowych. Super, tylko dlaczego jest w innym odcieniu niż cieki?

W kodzie jest ten sam #1569C7 - można zajrzeć do źródeł (parametr “stroke”). Może przez to, że jest za cienki?

I jak? Mogę odpisać, że nie ma problemu z umieszczeniem warstwy w MOBAC?
osobiście uważam to za dużą promocję :wink:

Ja tam nie widzę problemu jeśli zachowa ustalone warunki :slight_smile: ale niech jeszcze ktos potwierdzi

Ja też uważam ze tak, a Kuba (TRAIL) powiedzial “spróbujmy”.

Miło mi poinformować, że w MOBAC mamy już OSMapę TOPO :slight_smile:
Aplikacja służy do przygotowywania map offline dla mobilnych aplikacji. Ja korzystałem tylko z map pod TrekBuddy, ale lista aplikacji jest długa i myślę, że wiele osób znajdzie coś dla siebie.
Ciekawą funkcjonalnością jest też nakładanie śladów GPX na mapę bezpośrednio w MOBAC.

Ostatni build nie zawiera jeszcze mapy. Dlatego należy ściągnąć ostatnią wersję i wejść do “Settings” (lewy panel, na dole), dalej druga zakładka “Map sources config” i przycisk “Perform online update”.
Pod niektórymi dystrybucjami Linuxa, w ostatniej wersji MOBAC ekran ustawień się wywala. Ja poradziłem sobie odpalając aplikację przez wine tylko dla przeprowadzenie update źródeł mapy. Dalej można korzystać bezpośrednio.

http://mobac.sourceforge.net/

To bardzo dobra wiadomość. Szkoda jednak, że nie ma poziomic. W górach to przecież niezbędne.
Chyba, że można to jakoś włączyć.

Czy szlaki na warstwie TRAIL naprawdę muszą być rysowane w skali 1:500 000? Na terenach z dobrze skartowanymi szlakami (Tatry, Gorce, Góry Stołowe, okolice Złotego Stoku) wychodzi jeden wielki kolorowy paw. Może chociaż zrobić je cieńsze, po 1 piksel na szlak?

Mi też to przeszkadza, ja bym proponował rysować je od skali ok. 1:100 000

To była moja propozycja, jednakże dotyczyła tylko tego przezroczystego overlay-a, żeby ktoś, kto chciałby zwizualizować sobie szlaki turystyczne w wyższej skali, mógł to zrobić. Zrobienie tego na warstwie podstawowej niezbyt wyszło…

Witam,
wrzucam mapsource dla OSMapa-Topo do programu MOBAC (z poziomicami i bez). Skoro składałem dla siebie to się może jeszcze komuś przyda.
http://www.speedyshare.com/files/29798325/mp-osmapatopo.jar
plik należy wrzucić do katalogu mapsources i powinno już działać.

W ogóle świetny projekt ! Jestem pod wrażeniem. Jeśli o mnie chodzi to interesują mnie szlaki górskie (a odwiedzam na ogól mało popularne regiony), korzystam z mapek TrekBuddy, ale niestety bez GPSa jak na razie :frowning: a do wyjazdu najbliższego już się nie zdążę w niego zaopatrzyć żeby chociaż zapisać ślady paru szlaków :confused:

Pozdrawiam
wosso

Serdecznie witamy na forum wosso. Dobra robota :slight_smile:

Marek

Witam,
Kwestia wyświetlania nazw szlaków na mapie. Czy jest to możliwe? Śledzenie przebiegu szlaku jednego koloru jest wystarczające na mapie, chociaż przydałoby się znać jego nazwę, jednak kiedy dwa szlaki o tym samym kolorze się przecinają się ze sobą już nawet nie da się śledzić który jak biegnie.
Byłby doskonale gdyby nazwy zaczerpywały się z tagu name, a jeżeli to za dużo to chociaż ref czy ref_symbol
Pozdrawiam
Jacek

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeśli to szlaki PTTK, to jest sprzeczne z ich instrukcją i warto by o tym porozmawiać z oddziałem odpowiedzialnym za szlak.