Zoals bekend is er voor fietsers veel in OSM ingevoerd. Vele fietspaden, knooppuntroutes etc. Voor ruiters/menners lijkt er niet veel ingevoerd. Her een der een verdwaalde bridleway en daar houdt het ongeveer mee op. Omdat OSM vaak een kip/ei verhaal (geen toepassing maken want er is geen data, geen data invoeren want er is geen toepassing) ben ik maar begonnen om het iets gestructureerder op te pakken van het invoeren van data. Het is ook prettig als ruiters op hun eigen paden blijven in plaats van de fietspaden waar ik meestal te vinden ben .
Ik heb bij mij in de buurt het ruiterroute knooppunt netwerk van Den Treek Henschoten ingetekend. http://www.openstreetmap.org/?relation=1866014 Met het knooppuntroute netwerk van de Utrechtse Heuvelrug ben ik ook begonnen maar dat is nog niet klaar (dus als je zin hebt….) . http://www.openstreetmap.org/?relation=2324868 . Om te laten zien wat er allemaal met OSM mogelijk is heb ik over het onderwerp ruiterroutes wat informatie op mijn OSM site geplaatst. http://home.xmsnet.nl/peewee/ Zo heb ik met Maperitive een kaartje gemaakt van de netwerken . http://home.xmsnet.nl/peewee/images/Treekhenschoten2.jpg en http://home.xmsnet.nl/peewee/images/Utrechtseheuvelrug.jpg . Verder heb ik met de geweldige hulp van Ligfietser nog een transparante Garmin kaart gemaakt van deze ruiterroutes (en andere ruiterpaden in NL). Deze kan uitgeprobeerd worden als je interesse hebt.
Voor een ruiterroutenetwerk heb ik nu een relation gebruikt van het “type= network” . Dat is waarschijnlijk niet juist maar ik weet even niet wat een beter alternatief is . Zie ook http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=18107 Ik hou me aanbevolen voor betere alternatieven.
Waarom deze post? Om ruiterpaden wat meer op de kaart te zetten en te polsen wat de reacties zijn.