Waar meer wegen/fietspaden over een brug gaan, worden er meer vlak naast elkaar getekende bruggen getekend.
Zou verwachten dat je het eerst een brug zou kunnen definieren, en vervolgens daar een aantal wegen over heen kan leggen, zodat de renderer hier een betere presentatie van kan maken (een soort groepering). Kan dat ook maar weet ik dat niet, of is er al ergens discussie over geweest?
(Dit is mi geen presentatie die op basis van de huidige data met de renderer is op te lossen (alles wat dichter dan x bij elkaar ligt met brug=ja zal wel 1 brug zijn) Er zijn situaties waar er echt sprake is van meerdere brugelementen die dicht bij elkaar liggen).
Iets wat hieraan gerelateerd is misschien: ik ben wel eens de situatie tegengekomen waarbij een waterloop (rivier, kanaal, gracht) over een meer dan gemiddelde lengte werd ‘overkluist’, dus 30, 40 meter. Is het dan mogelijk een tunnel te taggen waar het water door loopt? En als dat met een water’way’ kan, kan het dan ook met area?
Ja helaas, maar alles in OSM zijn losse objecten en als je aan wilt geven dat een aantal van die objecten samen één object vormen dan moet je wat. De renderer kan niet weten welke rijbanen bijelkaar horen en welke een aparte brug/tunnel vormen.
Alles kan De vraag is of de renderers het ook kunnen Ik heb wel stukken kanaal die overkluisd zijn getagd als tunnel en layer -1, maar nog geen areas op die manier gemaakt.
Niet helemaal gerelateerd aan dit punt, maar ik zet hem er toch maar bij:
In Hilversum is een natuurbrug en een behoorlijk brede ook. Er loopt aan een kant een fietspad langs. Er onderdoor lopen twee wegen en een compleet spoorweg emplacement. Ik zat te denken om de mogelijkheid te bieden om natural=land te kunnen taggen als brug, dan zouden de wegen die erover lopen niet meer met layer=* getagd hoeven te worden. Klinkt dat zinnig?
Volgens mij is het nog een voorstel. Maar je zou op trac een bugje in kunnen schieten dat je het wil zien en wie weet pakt een van de stylesheet mensen het op.