Meestal wordt een busbaan getagd met access=no en psv=yes. Nu betekent psv volgens de wiki ongeveer bus+taxi. Deze tagging betekent dan dus eigenlijk dat de busbaan is toegestaan voor bussen en taxi’s. Ik heb er even naar gezocht en het lijkt alsof het taxi-gebruik van de busbaan eerder een uitzondering is dan een regel.
Horen we in gemeenten waar taxi’s niet op de busbaan mogen, niet gewoon access=no en bus=yes te gebruiken?
Ik heb zelfs al eens taxibanen gezien als bus/taxibaan. …van een vliegveld…Dat uiteraard wel aangepast. . Veel is zo gegroeid. Busbanen worden ook vaak als highway=service getagd. Ik heb er geen moeite mee. … ook niet met psv.
Edit… psv is nog de erfenis uit de tijd dat we nog niet gehinderd werden door enige kennis Omtaggen lijkt me niet verkeerd.
Lokale kennis is hier erg belangrijk. In de gemeente Groningen bv. mogen taxi’s op vrijwel alle busbanen, doch er zijn een paar uitzonderingen.
Als bijzonderheid hebben we dan weer één busbaan waarop ook tractors en brommobielen toegestaan zijn.
En in veel grotere plaatsen (Amsterdam, Utrecht i.i.g.) mag alleen de plaatselijke taxi (met TTO-vergunning) over de busbaan, en de taxi uit de “provincie” niet. Lokale kennis dus noodzakelijk!
Op de twee pagina’s van de OSM wiki staat dat dit getagged moet worden als psv=yes.
Nu ben ik het eens met bovenstaande discussie, dus als dit de consensus is, moeten onderstaande pagina’s hier op aan gepast worden:
Het lijkt inderdaad afhankelijk van de gemeente. Utrecht heeft een eigen taxiverordening. Voor bestuurders met een taxivergunning is er een ontheffingsbesluit. Hiermee mogen zij voor personenvervoer gebruik maken van de meeste busbanen en -stroken. Een paar locaties zijn uitgezonderd, waaronder busbanen/stroken op rijkswegen en op/af ritten. In Utrecht is de tag psv dus in de meeste gevallen terecht.