To by tłumaczyło dlaczego tyle osób z uporem maniaka stosowało to nieszczęsne commercial.
W ogóle warto się przyjrzeć wiki, bo duża część polskich artykułów to dzieło jednego autora, który na pewnym etapie działalności poprawiał tylko to co mu wypluł translator - czasem nawet bez dogłębnego zrozumienia tekstu.
Co do Wiki - jak się widzi bzdurę to warto ją od razu poprawić (skasowanie bzdurnego tekstu bez pisania nowego to też poprawa, byle na stronie coś zostało).
Planuję opisać po angielsku (i może polsku) że klasyfikacja urzędowa i OSM nie odpowiadają sobie 1:1, że jest to konsensus polskiej społeczności a następnie zacząć zgłaszać ich do DWG a nie bawić się w rewerty i tłumaczenia.
Zrobione ! (Zestaw zmian: 59616491)
Przy okazji uzupełniłem też kilka brakujących punktów adresowych.
@kamilpz
Prośba o weryfikację w terenie wartości building:levels dla budynków bo Geoportal i SIP Krakowa podają w niektórych przypadkach różne wartości.
Zbudowanie nowej stacji w polu wydaje mi się wątpliwe, ale całkowicie wykluczyć tego nie mogę. A popularne źródła online, jak wikipedia czy bazakolejowa.pl nie muszą (i często nie są) aktualne.
Tylko Anielin Gradowo, znajdujące się nieopodal, ale na innej, nieużywanej linii.
Czy można uznać to za potwierdzenie, że całe to zmapowanie to fikcja?
Najlepiej po prostu zapytać autora co miał na myśli i czy ma jakieś potwierdzenie, że taka stacja istnieje. Sam tej stacji nie znalazłem, ale może być nowa lub jeszcze nie otwarta i stąd jej “niepojawianie” się.
W zestawie zmian 59210320 (OSMCha) stacja Modgarby (OBK, Wikipedia) zmieniła nazwę na Anielin. Według RailMap (mapa OBK), rzeczywista (?) stacja Modgarby znajduje się w tym samym miejscu co na OSM.
Cała narysowana w tym miejscu sytuacja jest fikcją (moim zdaniem). W tym miejscu nie ma zabudowań, sklep? (nie wynika to z żadnego podkładu), nie ma drogi, przejazdów kolejowych, a już na pewno nie ma fontanny w szczerych polach … Po prostu fikcja. A to pole namiotowe na środku drogi trochę na południe od stacji? Część dróg typu track jest porysowana w tym rejonie całkowicie od czapy. Dojazdy śródpolne rzadko zmieniają swoje położenie. Bywają wprawdzie drogi okresowe (np zaorywane w sezonie upraw), ale to nie wygląda na takie miejsce.