Ja tam uważam, że skoro artykuł nie jest o tym sklepie, to nie powinien być przyczepiony do sklepu. Do warszawskiej Rotundy przyczepiłbyś artykuł o PKO?
Tagi wikipedii powinny odnosić się do konkretnego obiektu, a nie samej sieci. Są do usunięcia, tym bardziej, że wpływają mocno na sposób działania Nominatima.
To swoją drogą, na pewno jest to wskazówka jak uczynić Nominatim idiotoodpornym - jeśli X obiektów odnosi się do tego samego artykułu Wikipedii to pewnie bubel i nie warto brać tego pod uwagę przy rankingu ważności, co o tym sądzisz?
Edit: To chyba nie przejdzie - patrz ulice i rzeki, które mają kilkadziesiąt obiektów w OSM.
Rzece robi się relację waterway i do niej przypisuje artykuł z wikipedii. Dla ulic też jest relacja associatedStreet, niestety Nominatim zupełnie ją ignoruje. Jakiejkolwiek sieci placówek można dodać relację collection i tam przypisać artykuł o sieci.
EDIT: Z tą relacją associatedStreet widzę błędne koło. Jest takich ulic bardzo mało, więc deweloperzy Nominatim nie widzą sensu w jej uwzględnianiu (zgłaszałem taki pomysł). A edytorzy po przekonaniu się, że nominatim i tak wyciągnie tylko poszczególne linie dla ulicy szybko przestają widzieć sens w robieniu relacji associatedStreet.
Ja rozumiem ten artykuł tak, że jeśli chcemy tylko zebrać w relację obiekty, żeby móc je sobie zobaczyć jako grupę, to nie ma to sensu. W momencie, kiedy chcemy tej grupie przypisać dodatkowe informacje dotyczące grupy, np artykuł w wikipedi, taki sens się pojawia. Nie tylko merytorycznie i administracyjnie (dodajemy informację o grupie, to dobrze ją dodać do grupy, a nie do obiektów), ale też “objętościowo”, w sensie że tworząc grupę i dopisując informacje do niej, zajmiemy mniej miejsca w bazie, niż dopisując te informacje do wszystkich elementów grupy.
A poza tym uważam, że OSM stanowczo za słabo wykorzystuje potęgę mechanizmu relacji.
Edycja błędna i do pilnego wycofania. Ma tyle sensu co dodanie “wikipedia=Drzewo” do każdego natural=tree. Z tego co widzę to zostało to naprawione w https://www.openstreetmap.org/changeset/56970185
Już tak z dwa lata temu zmieniły się zasady i teraz nie piszemy małą literą tytułów i stopni gdy są na 2+ pozycji (poza jednym wyjątkiem).
Jeśli więc gdzieś w OSM widzisz taki zapis, a jest tego jeszcze sporo, to śmiało poprawiaj
pomoże mi ktoś?
zrobiłem parę poprawek w swoim powiecie ( numery dróg powiatowych), niekiedy też poprawiłem ich ciągłość, ale okazało się że pod drogą biegła też trasa rowerowa i ją rozciągnęło po scalonej drodze, jak to wycofać?, ktoś mi to pomoże ogarnąć?