Dodane zostało dużo ścieżek. W komentarzu stoi, że na podstawie wizyty w terenie, tymczasem porównując z warstwą Lidar geoportalu widać, że ścieżki idą ‘na szagę’ przez góry i doły.
Za to porównując z rastrem i ortofoto widać że user wrysowywał ścieżki na podstawie tylko tych dwóch ostatnich warstw.
Co robić z takim bałaganem? Poprawiać czy wywalać?
O ile wiem wycinka drzew bez konieczności uzyskania zezwolenia na swojej posesji możliwa będzie dopiero od pierwszego stycznia, tymczasem okazuje się, że ktoś jest we władaniu znacznego obszaru i usunął je już teraz http://www.openstreetmap.org/#map=13/49.2619/22.2492
Prośba o znalezienie winnego i wyjaśnienie wycinki na tak szeroką skalę, gdyż jedyny adekwatny changeset jaki znajduję to jedynie dla zmiany która była już przywracana. Czy to możliwe by dane w bazie były niespójne??
Wyrąb jest błyskawiczny. Za otwarciem linka było jeszcze parę kafelków zadrzewionych a po odświeżeniu gładziutko jak na Wyspie Wielkanocnej.
Na razie boję się używać F5
Tam w okolicy też jest stok narciarski, widzę, że niedawno był rzeką Swoją drogą ktoś się uparł, nie wiem czy jedna osoba czy wiele, by wyciąg talerzykowy (platter) nazywać wyrwirączką (drag_lift). Jest wiele takich wyciągów.
Wczoraj miała premierę nowa aplikacja Urzędu Miasta w Opolu (link,link) - Mapa Potrzeb Opola. Mapa jak się domyślacie jest oparta o dane OSM w związku z tym prośba - jakby ktoś miał trochę wolnego czasu - coś tam podrysować.
Sam poprawiłem tematy wynikające z rozszerzenia granic miasta - granice adm, nazwy ulic i adresy (część trzeba przenumerować ale nie ma wytycznych jak)
Mapa nie wygląda źle, ale jak wiadomo zawsze może być lepiej, a Urząd prowadzi szeroko zakrojoną propagandę nowego systemu więc są szanse, że wiele osób ją zobaczy
Jednak tak zmapowany samolot (obszar odwzorowujący kształt samolotu i odpowiednio otagowany) nie jest wyświetlany na www.openstreetmap.org . Jest wyświetlana jedynie nazwa.
Można dodać building=yes - ale to nie jest rekomendowane.
A skoro już zajmujesz się Muzeum Wojska Polskiego - sprawdziłeś przypadkiem czy te eksponaty stoją w tych miejscach? Bo ja się powstrzymałem właśnie dlatego, że nie byłem pewien, ale nie byłem tam sprawdzić jak dotąd.
takie samoloty to chyba powinno mapować się jako punkty, a nie obrysy (nie są przecież “wtopione” w ziemię, tylko opierają się o nią kołami)? to dodawanie do poszczególnego eksponatu “tourism=attaction” żeby tylko się wyświetlało (to, że to atrakcja turystyczna zawiera się już w obrysie muzeum w którym ten eksponat się znajduje), to takie trochę obejście problemu niewyświetlania tych obiektów przez Mapnik
@kocio - tak, stoją i pewnie jeszcze długo tam będą
@Tomasz_W - dla historic=aircraft obszar jest dozwolony - zgodnie z opisem w linku powyżej i niestety dodanie tourism=attraction nie powoduje wyświetlenia kształtu samolotu.
Dla dużych obiektów wyświetlanie kształtu ma sens. Ktoś kto korzysta np. z osmand “rzutem oka” na mapę, po kształcie może znaleźć interesujący eksponat, np. Concorde.
highway=pedestrian z area=yes może dać ładny rendering. Ma to uzasadnienie, bo jednak pilot może chodzić po samolocie, w pewnym zakresie, a na pewno samochodem lub rowerem się nie da. Czyli pedestrian.
Area=yes dodałem już wcześniej - dalej się nie wyświetla. Dodanie highway=pedestrian to trochę mapowanie pod render. Nie wiem również, jak obsługa muzeum zareaguje na możliwość chodzenia po zabytkach…