Ten efekt występuje tylko na zoomie 17 i 18. Widziałem to np. w Bielsku-Białej. Ale dzisiaj w tym miejscu już nic się nie dzieje.
Wie ktoś co to może być - niedorobiony park narodowy, czy zupełny śmieć?:
Wikipedia twierdzi, że śmieć. Edytowane dwa lata temu, to chyba raczej nie jest kwestia nieaktualnych danych Wikipedii?
Śmieć na pewno. Nie ma w Polsce odległych filii parków narodowych i żaden nowy od dawna nie powstał. Autor tej linii wykonał 6 edycji. Wiarygodność jest proporcjonalna do zaangażowania.
Spojrzałem na podkład i wygląda to na nieumiejętną próbę wyrysowania lasu, więc to poprawiłem.
Był kiedyś taki maper, z Krakowa. Nazywał się bombka190, a potem k11. Takie same odchyły miał. Na przykład skasował całe miasto Nisko, bo koleżanka pochodząca stamtąd dała mu kosza
Niewykluczone, że to ten sam.
Raczej nie, nick już parę razy widziałem i to były sensowne edycje…
Oraz, zajrzyj człowiekowi w historię edycji.
Ja mu zajrzałem i okazało się, że on ma za nic wiki. Zmienia (przy okazji, a nie masowo), living_street na residential, oraz service z nazwa na residential.
Dodatkowo stosuje highway=turning_circle w znaczeniu noexit=yes.
A to, że większość jego edycji jest sensowna to normalne. Tak to zawsze wygląda nawet u największych psujów.
IMHO oczywiście można się śmiać i to po prostu zignorować, ale to co gość powypisywał to podpada już o konkretne paragrafy - groźby karalne, mowy nienawiści itp. Muszę się powtórzyć i zapytać jak ostatnio - Co na to Stowarzyszenie?
Niestety kolega nie odpuszcza https://www.openstreetmap.org/changeset/44290110#map=15/50.1140/19.8097. Nie ma możliwości jakoś tego zablokować? W takich wypadkach jednodniowe bany “na uspokojenie” zwykle wystarczają.
Od tego jest DWG. Należy im to zgłosić jak najszybciej i z odpowiednią argumentacją na temat mowy nienawiści.
Niee usuwać - król Zabierzowa Grzegorz Jasek
Zbanowałem tego użytkownika, ale zostawię ten post dla ilustracji.
Nie wiem jeszcze jak jego drugi post się tu dostał, bo pierwszy skasowałem i nadal miał “okres próbny”, więc teoretycznie nadal wymagał akceptacji - zapytam kolegów adminów.
Wcześniej trafiłem na kilka wątpliwych edycji, ale zupełnie nie tego kalibru. Jakieś lokalne drogi przedłużone o kilkadziesiąt metrów przez pole. Podobne do bombkowego, ale ciężkie do zweryfikowania bez znajomości terenu i jednak pojedyncze… więc żeby ocenić, trzeba zajrzeć, ale nie powierzchownie. Z kolei zapytany, oczywiście, zapewniał mnie, że droga tak obecnie biegnie.
Po tym wybryku, to obstawiam, że to jednak nasz stary “kolega” znowu pożenił skrętkę z routerem. Wówczas regularnie mapował m.in. Zabierzów.
Raczej nie, nick już parę razy widziałem i to były sensowne edycje…
Te jego edycje były PRAWIE sensowne. Wiele razy trafiłem na fikcję w jego wykonaniu - tak jak napisał ppece powyżej, więc nie będę tego powtarzał.
Tak dla przypomnienia jeszcze z sąsiedniego wątku sprzed paru miesięcy.
Kopanie się z koniem, który sobie wymyślił, że Nowa Huta w Krakowie powinna mieć tag place=city: http://osm.mapki.com/history/node.php?id=4401053322
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=610572#p610572
A te prawie sensowne zmiany to np. coś takiego:
W Polsce mamy zaznaczonych ileś skrzyżowań z nazwami otagowane jako obszar:
http://overpass-turbo.eu/s/kDy
Mam prośbę o przejrzenie tego, bo od najbliższej wersji osm-carto zaczną się wyświetlać, a podejrzewam, że to nie są tak naprawdę nazwy skrzyżowań, tylko np. ulicy na której się znajdują i kogoś trochę poniosło przy tagowaniu…
Mógłby ktoś ten las:
http://www.openstreetmap.org/way/46230523#map=14/53.0831/18.1256&layers=N
podzielić na kawałki - tak by jedna cześć była poza, a druga wewnątrz tych obszarów:
http://www.openstreetmap.org/way/363383105
http://www.openstreetmap.org/way/46230495#map=14/53.0902/18.1160&layers=N
Obszary Nitrochemu i Infrastruktury się zazębiają bo nie do końca jest znana granica między nimi. Chyba, że ktoś zna Nie wiem też czy np. Supravis leży na terenie Infrastruktury czy już to jest samodzielny obszar.
Edycja: oraz jeżeli to mozliwe:
http://www.bppt.pl/pl,inwestor,plan,Mapa-terenu.html - sektor 3 to jest to coś: http://www.openstreetmap.org/way/459574784
Ale to też powinno być wydzielone z z terenu Infrastruktury Kapuściska (i połączone jakąś relacją z sektorami A i B - http://www.openstreetmap.org/way/46230498 ).
http://www.openstreetmap.org/#map=18/50.36021/19.27155
Dla większego opadu szczęki polecam załadować do JOSM-a. Dziwne, że nikt przez 3 miesiące tego nie wychwycił.